Starting time | 3,4 km |
4,2 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tero Föhr | Vehkalahden Veikot | FIN | 9:52:00 | 17:40 (1) | |||
Denis Grishman | Rasti-Kurikka | RUS | 9:43:00 | 18:17 (2) | |||
Jarkko Huovila | Kalevan Rasti | FIN | 9:50:00 | 18:39 (3) | |||
Lauri Oikarinen | Pellon Ponsi | FIN | 9:51:00 | 18:41 (4) | |||
Juuso Lindeqvist | Paimion Rasti | FIN | 9:39:00 | 18:49 (5) | |||
Jere Pajunen | Kalevan Rasti | FIN | 9:53:00 | 18:51 (6) | |||
Jesse Laukkarinen | Rajamäen Rykmentti | FIN | 9:49:00 | 18:59 (7) | |||
Mikko Huhtinen | Turun Suunnistajat | FIN | 9:42:00 | 19:16 (8) | |||
Jere Ahonen | Kangasala SK | FIN | 9:45:00 | 19:23 (9) | |||
Tomi Mattila | Angelniemen Ankkuri | FIN | 9:38:00 | 19:43 (10) | |||
Jouni Kahelin | Vaajakosken Terä | FIN | 9:48:00 | 19:54 (11) | |||
Ross Morrison | Rajamäen Rykmentti | NZL | 9:40:00 | 20:00 (12) | |||
Jukka Tani | Kouvolan Suunnistajat | FIN | 9:37:00 | 20:25 (13) | |||
Juha Mikkolainen | Valkeakosken Haka | FIN | 9:10:00 | 20:37 (14) | |||
Joona Viholainen | Suunta Jyväskylä | FIN | 9:24:00 | 20:52 (15) | |||
Mikko Knuuttila | Ikaalisten Nouseva-Voima | FIN | 9:26:00 | 21:00 (16) | |||
Jari Hautala | IF Femman | FIN | 9:30:00 | 21:01 (17) | |||
Tapani Mäkinen | Mäntsälän Urheilijat | FIN | 9:33:00 | 21:04 (18) | |||
Pekka Lapila | MS Parma | FIN | 9:23:00 | 21:15 (19) | |||
Lasse Suonpää | MS Parma | FIN | 9:44:00 | 21:16 (20) | |||
Jouni Heinonen | Koovee | FIN | 9:31:00 | 21:18 (21) | |||
Ville Saikko | Lappeen Riento | FIN | 9:35:00 | 21:26 (22) | |||
Mikhail Chegarovskiy | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 9:32:00 | 21:30 (23) | |||
Henri Kalve | Paimion Rasti | FIN | 9:36:00 | 21:46 (24) | |||
Ville Kosola | SK Pohjantähti | FIN | 9:29:00 | 21:48 (25) | |||
Mika Ahola | Navi | FIN | 9:28:00 | 22:05 (26) | |||
Atte Seppänen | Joutsenon Kullervo | FIN | 9:08:00 | 22:19 (27) | |||
Ari-Pekka Joensuu | Lapuan Virkiä | FIN | 9:34:00 | 23:10 (28) | |||
Henri Taanila | Ikaalisten Nouseva-Voima | FIN | 9:41:00 | 23:14 (29) | |||
Ville Kokkila | Espoon Suunta | FIN | 9:22:00 | 23:43 (30) | |||
Tommy Åbacka | IF Brahe | FIN | 9:25:00 | 23:52 (31) | |||
Ilkka Kohvakka | Kouvolan Suunnistajat | FIN | 9:12:00 | 24:21 (32) | |||
Milko Lehto | Karjaan Ura | FIN | 9:21:00 | 24:48 (33) | |||
Kimmo Hirvonen | Lahden Suunnistajat-37 | FIN | 9:07:00 | 25:23 (34) | |||
Tuomas Haapalehto | Vetelin Urheilijat | FIN | 9:17:00 | 25:30 (35) | |||
Kenneth Smeds | Närpes OK | FIN | 9:13:00 | 25:36 (36) | |||
Jari Välikorpi | Rasti-Kurikka | FIN | 9:20:00 | 25:41 (37) | |||
Matti Alonen | Suunta Jyväskylä | FIN | 9:11:00 | 25:45 (38) | |||
Oskari Heiskanen | Kangasala SK | FIN | 9:18:00 | 26:49 (39) | |||
Mikko Truhponen | Saarijärven Pullistus | FIN | 9:14:00 | 27:04 (40) | |||
Raine Kivelä | Saarijärven Pullistus | FIN | 9:02:00 | 29:05 (41) | |||
Antti Korkeakangas | Rasti-Jussit | FIN | 9:15:00 | 29:05 (41) | |||
Roy Wickholm | OK Raseborg | FIN | 9:04:00 | 29:51 (43) | |||
Janne Syrjäläinen | Helsingin Suunnistajat | FIN | 9:05:00 | 31:59 (44) | |||
Kari Kokkinen | Perttelin Peikot | FIN | 9:06:00 | 32:37 (45) | |||
Olli Lehtonen | Korven Honka | FIN | 9:01:00 | 33:45 (46) | |||
Geza Molnar | Lahden Suunnistajat-37 | FIN | 9:09:00 | 36:00 (47) | |||
Hannu Kohvakka | Kangasniemen Kalske | FIN | 9:03:00 | 38:44 (48) |