Starting time | 1,7 km |
2,8 km |
3,9 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Frederic Tranchand (U) | Paimion Rasti | FRA | 16:16:00 | 9:54 (1) | 16:23 (1) | |||
Jan Prochazka (U) | Kalevan Rasti | FIN | 16:19:00 | 9:57 (3) | 16:28 (2) | |||
Jesse Laukkarinen | Rajamäen Rykmentti | FIN | 16:01:00 | 9:58 (5) | 16:34 (3) | |||
Olli-Pekka Koistinen | Hiidenkiertäjät | FIN | 16:00:00 | 9:57 (3) | 16:42 (4) | |||
Otto Simosas | OK Orient | FIN | 16:04:00 | 9:55 (2) | 16:47 (5) | |||
Gleb Tikhonov (U) | Turun Metsänkävijät | RUS | 16:22:00 | 10:12 (14) | 16:51 (6) | |||
Antti Parjanne | Lynx | FIN | 16:26:00 | 10:09 (9) | 16:51 (6) | |||
Joni Hirvikallio | Koovee | FIN | 16:12:00 | 10:10 (12) | 16:57 (8) | |||
Kenny Kivikas (U) | Koovee | EST | 15:55:00 | 10:09 (9) | 16:58 (9) | |||
Fredric Portin | Paimion Rasti | FIN | 16:06:00 | 9:59 (6) | 17:01 (10) | |||
Vili Niemi | Rajamäen Rykmentti | FIN | 16:23:00 | 10:00 (7) | 17:03 (12) | |||
Edgars Bertuks (U) | Turun Metsänkävijät | LAT | 16:21:00 | 10:21 (20) | 17:12 (15) | |||
Timo Sild (U) | Hiidenkiertäjät | EST | 16:24:00 | 10:30 (25) | 17:25 (19) | |||
Tero Föhr | Vehkalahden Veikot | FIN | 16:20:00 | 10:19 (17) | 17:37 (21) | |||
Topi Penttinen | OK Orient | FIN | 16:18:00 | 10:07 (8) | 17:38 (22) | |||
Petteri Muukkonen | Vehkalahden Veikot | FIN | 16:25:00 | 10:53 (35) | 17:38 (22) | |||
Lasse Suonpää | Paimion Rasti | FIN | 16:17:00 | 10:29 (24) | 17:53 (28) | |||
Tue Lassen (U) | Vaajakosken Terä | DEN | 16:14:00 | 10:14 (16) | ||||
Pavel Kubat (U) | Vaajakosken Terä | CZE | 16:10:00 | 10:19 (17) | 17:01 (10) | |||
Aleksi Anttolainen | Lahden Suunnistajat-37 | FIN | 15:51:00 | 10:13 (15) | 17:08 (13) | |||
Mikko Patana | Hiidenkiertäjät | FIN | 16:13:00 | 10:11 (13) | 17:10 (14) | |||
Stepan Kodeda (U) | MS Parma | FIN | 15:57:00 | 10:09 (9) | 17:13 (16) | |||
Einari Heinaro | Helsingin Suunnistajat | FIN | 16:05:00 | 10:20 (19) | 17:18 (17) | |||
Andreas Hall | Hiidenkiertäjät | FIN | 15:47:00 | 10:27 (22) | 17:19 (18) | |||
Sergey Gorokhov(U) | Ikaalisten Nouseva-Voima | RUS | 16:03:00 | 10:31 (26) | 17:25 (19) | |||
Andrei Hramov (U) | Hiisirasti | RUS | 15:37:00 | 11:01 (38) | 17:40 (24) | |||
Hannu-Pekka Pukema | Rajamäen Rykmentti | FIN | 15:40:00 | 11:02 (39) | 17:43 (25) | |||
Ari-Pekka Lassila | Koovee | FIN | 16:11:00 | 10:41 (28) | 17:47 (26) | |||
Sander Vaher (U) | Rajamäen Rykmentti | EST | 15:54:00 | 10:48 (32) | 17:50 (27) | |||
Will Critchley (U) | Vaajakosken Terä | FIN | 15:58:00 | 10:24 (21) | 17:55 (29) | |||
Simo-Pekka Fincke | Kalevan Rasti | FIN | 15:45:00 | 10:41 (28) | 17:56 (30) | |||
Lauri Nenonen | SK Vuoksi | FIN | 15:52:00 | 10:52 (34) | 18:02 (31) | |||
Matti Kivelä | Hiidenkiertäjät | FIN | 16:09:00 | 10:28 (23) | 18:03 (32) | |||
Santeri Sainio | Kangasala SK | FIN | 15:36:00 | 10:44 (31) | 18:05 (33) | |||
Andris Jubelis (U) | Lapuan Virkiä | FIN | 15:59:00 | 10:36 (27) | 18:05 (33) | |||
Juha Hyyryläinen | Anttolan Urheilijat | FIN | 15:53:00 | 10:43 (30) | 18:06 (35) | |||
Henrik Väisänen | Hiisirasti | FIN | 15:48:00 | 10:55 (36) | 18:11 (36) | |||
Kristo Heinmann (U) | Kangasala SK | EST | 15:44:00 | 10:51 (33) | 18:13 (37) | |||
Markku Elo | Angelniemen Ankkuri | FIN | 15:46:00 | 11:17 (40) | 18:28 (38) | |||
Samu Heiska | Lapuan Virkiä | FIN | 15:41:00 | 10:59 (37) | 18:43 (39) | |||
Mikko Sirén | Angelniemen Ankkuri | FIN | 15:49:00 | 11:25 (43) | 18:46 (40) | |||
Lauri Tammemäe (U) | Helsingin Suunnistajat | FIN | 15:39:00 | 11:28 (44) | 18:51 (41) | |||
Tuukka Jurvakainen | Vaajakosken Terä | FIN | 15:56:00 | 11:22 (41) | 19:00 (42) | |||
Sampo Rahko | SK Pohjantähti | FIN | 15:43:00 | 11:24 (42) | 19:01 (43) | |||
Sami Hämäläinen | MS Parma | FIN | 15:35:00 | 11:41 (45) | 19:07 (44) |