Starting time | 1,6 km |
1,8 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Jouko Malinen | Helsingin Suunnistajat | FIN | 9:38:00 | 9:56 (1) | |||
Reino Kurkela | Ounasvaaran Hiihtoseura | FIN | 9:22:00 | 10:26 (2) | |||
Pekka Pulkkinen | Joutsenon Kullervo | FIN | 9:26:00 | 10:28 (3) | |||
Markku Pietikäinen | Joutsenon Kullervo | FIN | 9:39:00 | 10:43 (4) | |||
Jari Pellinen | Angelniemen Ankkuri | FIN | 9:37:00 | 10:58 (5) | |||
Markku Heikka | Oulun NMKY:n Urheilijat | FIN | 9:27:00 | 10:59 (6) | |||
Peter Kronholm | IF Brahe | FIN | 9:33:00 | 11:10 (7) | |||
Ove Forsström | OK Raseborg | FIN | 9:34:00 | 11:10 (7) | |||
Seppo Rintamäki | Rasti-Jussit | FIN | 9:19:00 | 11:17 (9) | |||
Jorma Matilainen | Suunta Jyväskylä | FIN | 9:21:00 | 11:29 (10) | |||
Risto Airaksinen | Oulun Tarmo | FIN | 9:01:00 | 11:31 (11) | |||
Timo Valkonen | Rajamäen Rykmentti | FIN | 9:28:00 | 11:38 (12) | |||
Arto Kiiskinen | Tampereen Pyrintö | FIN | 9:09:00 | 11:41 (13) | |||
Markku Helle | Saarijärven Pullistus | FIN | 9:35:00 | 11:51 (14) | |||
Henry Nyberg | OK Trian | FIN | 9:25:00 | 12:06 (15) | |||
Mårten Lindroos | Kimito SF | FIN | 9:20:00 | 12:09 (16) | |||
Matti Suorsa | Pudasjärven Urheilijat | FIN | 9:04:00 | 12:51 (17) | |||
Pekka Liukkala | Hauhon Sisu | FIN | 9:29:00 | 13:18 (18) | |||
Peter Sjöholm | OK Raseborg | FIN | 9:03:00 | 13:24 (19) | |||
Kari Papinsaari | Kangasala SK | FIN | 9:32:00 | 13:36 (20) | |||
Esa Huhtanen | Rasti-Jussit | FIN | 9:17:00 | 13:37 (21) | |||
Asko Korpijärvi | Kannuksen Ura | FIN | 9:08:00 | 13:40 (22) | |||
Kalevi Kivipelto | Alajärven Ankkurit | FIN | 9:02:00 | 13:42 (23) | |||
Keijo Talja | OK77 | FIN | 9:14:00 | 14:06 (24) | |||
Esko Udd | Länsi-Rajan Rasti | FIN | 9:15:00 | 14:09 (25) | |||
Markku Jylkkä | Ylivieskan Kuula | FIN | 9:18:00 | 14:12 (26) | |||
Juhani Hakomäki | Lapuan Virkiä | FIN | 9:06:00 | 14:23 (27) | |||
Harri Viitasalo | Riihimäen Suunnistajat | FIN | 9:16:00 | 15:06 (28) | |||
Pasi Julkunen | Tampereen Pyrintö | FIN | 9:24:00 | 15:28 (29) | |||
Hannu Ahlqvist | Raisu Lumous | FIN | 9:12:00 | 15:39 (30) | |||
Timo Halla-Aho | Kauhajoen Karhu | FIN | 9:00:00 | 15:41 (31) | |||
Allan Hattar | IK Falken | FIN | 9:31:00 | 15:50 (32) | |||
Ari Nurminen | Valkeakosken Haka | FIN | 9:13:00 | 16:16 (33) | |||
Juhani Sillanpää | Alajärven Ankkurit | FIN | 9:07:00 | 17:18 (34) | |||
Jarmo Lylynperä | Suunta-Sepot | FIN | 9:05:00 | 18:38 (35) |