Rovaniemi Marathon 02.07.2017

Maraton kaikki

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
21,0 km
Väliaika
42,1 km
Nettoaika
Maali
42,2 km
 
1.   Jussi Herttuala Aavasaksan Urheilijat  FIN  12:00:00   1:23:17 (1)  2:58:20 (1)  2:58:35 (1)  2:58:36  
2.   Jarmo Raaterova   SWE  12:00:00   1:32:01 (6)  3:06:55 (2)  3:07:16 (2)  3:07:17  
3.   Ivan Bogdanov   RUS  12:00:00   1:27:55 (2)  3:08:13 (3)  3:08:39 (3)  3:08:40  
4.   Olli Kyyhkynen Kemijärvi  FIN  12:00:00   1:32:10 (7)  3:13:24 (4)  3:13:45 (4)  3:13:46  
5.   Mika Mörsäri   FIN  12:00:00   1:33:29 (8)  3:14:51 (5)  3:15:09 (5)  3:15:11  
6.   Teuvo Kuusela Kemi  FIN  12:00:00   1:36:44 (10)  3:14:59 (6)  3:15:16 (6)  3:15:18  
7.   Juhani Koivisto   FIN  12:00:00   1:33:39 (9)  3:16:21 (7)  3:16:45 (7)  3:16:46  
8.   Risto Hannula Sodankylä  FIN  12:00:00   1:36:44 (11)  3:20:20 (8)  3:20:41 (8)  3:20:43  
9.   Petri Kaisto   FIN  12:00:00   1:36:45 (12)  3:24:51 (9)  3:25:12 (9)  3:25:14  
10.   Marko Vapa e-Coach  FIN  12:00:00   1:30:23 (4)  3:29:01 (10)  3:29:33 (10)  3:29:34  
11.   Jaana Jobe Solvikingarna  SWE  12:00:00   1:43:50 (16)  3:32:16 (11)  3:32:37 (11)  3:32:39  
12.   Janne Siikaluoma Sodankylä  FIN  12:00:00   1:36:45 (12)  3:35:19 (12)  3:35:47 (12)  3:35:49  
13.   Kerttu Nironen Sodankylä  FIN  12:00:00   1:42:00 (14)  3:40:11 (13)  3:40:34 (13)  3:40:36  
14.   Kauno Anttila Napapiirin Veto  FIN  12:00:00   1:44:08 (18)  3:42:07 (14)  3:42:20 (14)  3:42:24  
15.   Antti Pekurinen Tampereen yliopisto  FIN  12:00:00   1:28:24 (3)  3:44:48 (15)  3:45:13 (15)  3:45:15  
16.   Pepe Karhumaa Rovaniemi  FIN  12:00:00   1:49:58 (20)  3:47:20 (16)  3:47:44 (16)  3:47:47  
17.   Samuli Leppiaho Rovaniemen Reipas Boxing  FIN  12:00:00   1:50:08 (23)  3:49:43 (17)  3:50:01 (17)  3:50:05  
18.   Lauri Mikkonen ONMKY/KKM  FIN  12:00:00   1:50:52 (24)  3:50:04 (18)  3:50:33 (18)  3:50:35  
19.   Esko Tolonen Oulu  FIN  12:00:00   1:53:27 (27)  3:51:53 (19)  3:52:19 (19)  3:52:21  
20.   Jan Skjoensfjell Brig N    12:00:00   1:42:26 (15)  3:57:07 (20)  3:57:32 (20)  3:57:35  
21.   Tapio Lineri Puolustusvoimat  NO  12:00:00   1:50:05 (21)  3:57:51 (21)  3:58:15 (21)  3:58:17  
22.   Jean-Philippe Huther     12:00:00   1:44:01 (17)  4:03:04 (22)  4:03:30 (22)  4:03:34  
23.   Seija Maijala Lapin Veikot  FIN  12:00:00   1:56:05 (29)  4:03:08 (23)  4:03:32 (23)  4:03:35  
24.   Ari Mikkola Rovaniemi  FIN  12:00:00   1:53:27 (26)  4:08:12 (24)  4:08:42 (24)  4:08:45  
25.   Riitta Karjalainen ONMKY/KKM  FIN  12:00:00   2:00:15 (32)  4:09:37 (26)  4:09:56 (25)  4:10:01  
26.   Perttu Grönfors   FIN  12:00:00   1:47:41 (19)  4:09:37 (25)  4:09:59 (26)  4:10:01  
27.   Jacek Rozek Poland  POL  12:00:00   1:55:32 (28)  4:12:51 (27)  4:13:13 (27)  4:13:16  
28.   Mari Sipola Kemi  FIN  12:00:00   2:00:58 (34)  4:14:32 (28)  4:14:57 (28)  4:15:00  
29.   Sini Kähkönen   FIN  12:00:00   1:56:13 (30)  4:16:18 (29)  4:16:43 (29)  4:16:46  
30.   Sanna Timonen   FIN  12:00:00   2:07:47 (36)  4:19:12 (30)  4:19:31 (30)  4:19:36  
31.   Sauli Saarinen   FIN  12:00:00   1:56:33 (31)  4:19:34 (31)  4:20:08 (31)  4:20:12  
32.   Elina Pajuniemi KPK 24/7  FIN  12:00:00   2:07:50 (37)  4:22:59 (32)  4:23:24 (32)  4:23:29  
33.   Patrice Marlin     12:00:00   2:00:33 (33)  4:26:38 (33)  4:27:03 (33)  4:27:06  
34.   Dmitry Murashkin   RUS  12:00:00   1:50:05 (21)  4:26:59 (34)  4:27:21 (34)  4:27:25  
35.   Miia Hannunen   FIN  12:00:00   2:02:18 (35)  4:27:19 (35)  4:27:48 (35)  4:27:51  
36.   Seppo Karvo AMC-Rovaniemi  FIN  12:00:00   2:08:28 (39)  4:28:43 (36)  4:29:10 (36)  4:29:14  
37.   Erika Miettinen   FIN  12:00:00   2:08:12 (38)  4:37:12 (37)  4:37:35 (37)  4:37:41  
38.   Esa Paajanen   FIN  12:00:00   1:51:30 (25)  4:38:38 (38)  4:39:07 (38)  4:39:10  
39.   Nora Puonti   FIN  12:00:00   1:31:44 (5)  4:39:02 (39)  4:39:22 (39)  4:39:29  
40.   Jarno Saapunki Lapin näkövammaiset  FIN  12:00:00   2:12:03 (42)  4:39:37 (40)  4:39:56 (40)  4:40:05  
41.   Minna Körkkö Lapin yliopisto  FIN  12:00:00   2:09:28 (40)  4:45:06 (41)  4:45:32 (41)  4:45:36  
42.   Luis Barco   ARG  12:00:00   2:10:35 (41)  4:45:41 (42)  4:46:07 (42)  4:46:12  
43.   Henri Matikainen   FIN  12:00:00   2:17:23 (44)  4:50:57 (43)  4:51:28 (43)  4:51:33  
44.   Lilja Hiltunen AMC Rovaniemi  FIN  12:00:00   2:20:55 (45)  4:59:53 (44)  5:00:16 (44)  5:00:19  
45.   Riitta Hiltunen   FIN  12:00:00   2:15:53 (43)  5:13:30 (45)  5:13:56 (45)  5:14:02  
46.   Hans Nyberg Team Ultra Sweden  SWE  12:00:00   2:30:49 (47)  5:31:37 (46)  5:32:04 (46)  5:32:10  
47.   Ruth Suhr   GER  12:00:00   2:29:31 (46)     5:34:10 (47)  5:34:16  
48.   Juhani Petäjä AMC  FIN  12:00:00   2:37:34 (48)        5:47:17  
49.   Tarja Orjasniemi Lapin yliopisto  FIN  12:00:00   2:37:53 (49)     5:58:39 (48)  5:58:45  
50.   Matti Huotari Häjyt  FIN  10:00:00   3:31:43 (50)     7:39:15 (49)  7:39:18  
   Sami Herva Lapin Muovi Oy  FIN  12:00:00            keskeytti  
   Thanasis Hadzilacos   CYP  12:00:00            ei läht.  
   Elias Koski   FIN  12:00:00            keskeytti  
   Janne-Pekka Laukkanen KemTu Triathlon  FIN  12:00:00            ei läht.  
   Anna Koivisto   FIN  12:00:00            keskeytti  
   Päivi Vuolo-Merilä ONMKY/KKM  FIN  12:00:00            keskeytti  
   Baiba Masko??na VSK Noskrien  NOR  12:00:00            ei läht.  
   Ekaterina Vatamanovskaia MPSU  RUS  12:00:00            ei läht.  
   Marko Vapa e-Coach  FIN  12:00:00            ei läht.  

Sarjat:

| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English