Rovaniemi Marathon 02.07.2017

Puolikas miehet

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
21,0 km
Nettoaika
Maali
21,1 km
 
1.   Teppo Ronkainen Original Sokos Hotel Vaakuna Ro  FIN  14:00:00   1:20:16 (1)  1:20:32 (1)  1:20:34  
2.   Jarmo Rundgren Alatornion Pirkat  FIN  14:00:00   1:21:46 (2)  1:22:05 (2)  1:22:07  
3.   Aleksei Lukiehev Apatity  RUS  14:00:00   1:24:43 (3)  1:25:02 (3)  1:25:03  
4.   Jonne Karanta Rds  FIN  14:00:00   1:25:04 (4)  1:25:23 (4)  1:25:26  
5.   Mirko Sorvari Särmäkoti  FIN  14:00:00   1:26:25 (5)  1:26:41 (5)  1:26:43  
6.   Jorma Suonnansalo RDS  FIN  14:00:00   1:30:09 (6)  1:30:25 (6)  1:30:28  
7.   Petri Kilpamäki Arctic Triathlon  FIN  14:00:00   1:30:20 (7)  1:30:41 (7)  1:30:44  
8.   Janne Matero Sokan Sisu  FIN  14:00:00   1:31:14 (8)  1:31:33 (8)  1:31:35  
9.   Sindre Torp Northern Runners  NOR  14:00:00   1:31:20 (9)  1:31:40 (9)  1:31:44  
10.   Olli Rannanlahti Intersport  FIN  14:00:00   1:32:02 (10)  1:32:24 (10)  1:32:27  
11.   Teemu Tankka Rasti-Jussit  FIN  14:00:00   1:32:44 (11)     1:33:06  
12.   Marko Siirtola   FIN  14:00:00   1:33:05 (12)  1:33:19 (11)  1:33:23  
13.   Sami Klemola Urputien urheilijat, Oulu  FIN  14:00:00   1:33:18 (13)  1:33:39 (12)  1:33:43  
14.   Veli-Matti Kulla Kempeleen Maratonklubi  FIN  14:00:00   1:33:56 (14)  1:34:15 (13)  1:34:21  
15.   Markku Hänninen Kempeleen Maratonklubi  FIN  14:00:00   1:34:13 (15)  1:34:30 (14)  1:34:36  
16.   Mikko Koutaniemi Intersport  FIN  14:00:00   1:35:13 (16)  1:35:27 (15)  1:35:30  
17.   Pekka Llehtilahti Loue  FIN  14:00:00   1:35:20 (17)  1:35:35 (16)  1:35:39  
18.   Arto Kurki Nokia  FIN  14:00:00   1:35:35 (18)  1:35:54 (17)  1:35:58  
19.   Jussi Ronkainen Pölkky Oy Kuusamo  FIN  14:00:00   1:36:16 (19)  1:36:36 (18)  1:36:38  
20.   Heikki Kämäräinen AMC Rovaniemi  FIN  14:00:00   1:36:50 (20)  1:37:07 (19)  1:37:09  
21.   Tommi Nieminen Kuikan Kisailijat  FIN  14:00:00   1:36:51 (21)  1:37:08 (20)  1:37:12  
22.   Jouni-Matti Kuukkanen   FIN  14:00:00   1:37:25 (22)  1:37:43 (21)  1:37:45  
23.   Tauno Palovaara RDS  FIN  14:00:00   1:37:29 (23)  1:37:48 (22)  1:37:50  
24.   Markus Niemelä Rovaniemi athletic  FIN  14:00:00   1:37:41 (24)  1:37:57 (24)  1:38:00  
25.   Ilja Koljonen LKS  FIN  14:00:00   1:37:42 (25)  1:37:56 (23)  1:38:02  
26.   Regis Rouge-Oikarinen Northern Trail Runners  FIN  14:00:00   1:38:58 (26)  1:39:16 (25)  1:39:19  
27.   Pertti Riepula Kuivaniemen Yritys  FIN  14:00:00   1:39:29 (27)  1:39:45 (26)  1:39:51  
28.   Mika Väänänen   FIN  14:00:00   1:39:58 (28)  1:40:15 (27)  1:40:18  
29.   Arto Havela Pello  FIN  14:00:00   1:40:26 (29)  1:40:44 (28)  1:40:47  
30.   Janne Lämsä   FIN  14:00:00   1:40:32 (30)  1:40:58 (29)  1:41:01  
31.   Tapio Keränen Ranuan Peura  FIN  14:00:00   1:40:48 (31)  1:41:03 (30)  1:41:08  
32.   Janne Väätäjä Lapin KKL  FIN  14:00:00   1:40:56 (32)  1:41:07 (31)  1:41:12  
33.   Lauri Stenvall Lapin KKK  FIN  14:00:00   1:40:56 (33)  1:41:17 (32)  1:41:21  
34.   Pekka Laurila-Harju Kiiminki  FIN  14:00:00   1:42:10 (34)     1:42:27  
35.   Pentti Saapunki Kuusamo  FIN  14:00:00   1:43:00 (35)  1:43:24 (33)  1:43:25  
36.   Pasi Saariniemi Rovaniemen palolaitoksen urheil  FIN  14:00:00   1:43:28 (36)  1:43:44 (34)  1:43:51  
37.   Mikko Äijälä Lapin yliopisto  FIN  14:00:00   1:43:38 (37)  1:43:55 (35)  1:43:59  
38.   Vasilii Bogdanov Run fashionably  RUS  14:00:00   1:43:50 (38)  1:44:13 (36)  1:44:16  
39.   Ismo Virtanen Rovaniemi  FIN  14:00:00   1:44:17 (39)  1:44:34 (37)  1:44:42  
40.   Ville Weijo   FIN  14:00:00   1:44:41 (40)  1:44:55 (38)  1:45:03  
41.   Janne Siikaluoma Kuusamo  FIN  14:00:00   1:44:49 (41)  1:44:56 (39)  1:45:06  
42.   Antti Ryynänen   FIN  14:00:00   1:44:54 (42)  1:45:12 (41)  1:45:14  
43.   Markku Tervonen Rovaniemi  FIN  14:00:00   1:44:55 (43)  1:45:05 (40)  1:45:17  
44.   Hannu Kulmunki Kemijärvi  FIN  14:00:00   1:45:38 (44)  1:45:56 (42)  1:46:01  
45.   Matti Poikajärvi Värisilmä  FIN  14:00:00   1:46:01 (45)  1:46:19 (43)  1:46:26  
46.   Heikki Keränen Oulu  FIN  14:00:00   1:46:58 (46)  1:47:20 (44)  1:47:25  
47.   Jonathan Guppy Santa Park  FIN  14:00:00   1:47:15 (47)  1:47:35 (45)  1:47:36  
48.   Pasi Oiva RPU  FIN  14:00:00   1:47:52 (48)  1:48:06 (46)  1:48:17  
49.   Olli Kyllönen AMC  FIN  14:00:00   1:48:33 (49)  1:48:52 (47)  1:48:55  
50.   Konstantin Kuarlanov Konstantin Autohuolto  FIN  14:00:00   1:48:39 (50)  1:48:58 (48)  1:49:07  
51.   Henri Laitinen   FIN  14:00:00   1:48:58 (51)  1:49:16 (50)  1:49:21  
52.   Miska Kangasniemi Lapin Sudet  FIN  14:00:00   1:49:09 (52)  1:49:13 (49)  1:49:28  
53.   Piotr Kaczynski Warsaw Frontrunners  POL  14:00:00   1:49:47 (53)  1:50:00 (51)  1:50:11  
54.   Mikko Lindroos Lapin yliopisto  FIN  14:00:00   1:51:00 (54)  1:51:17 (52)  1:51:26  
55.   Juha-Matti Ypyä Team PeeKoo  FIN  14:00:00   1:51:50 (55)  1:51:54 (53)  1:52:10  
56.   Lasse Malin Prisma Limingantulli  FIN  14:00:00   1:52:41 (56)  1:53:02 (54)  1:53:09  
57.   Petro Rasmussen Rovaniemi  FIN  14:00:00   1:53:41 (57)  1:53:53 (55)  1:54:06  
58.   Tarmo Myllymäki rovaniemi  FIN  14:00:00   1:53:42 (58)  1:53:57 (56)  1:54:06  
59.   Juhani Veijalainen   FIN  14:00:00   1:53:57 (59)  1:54:08 (57)  1:54:16  
60.   Kauno Ronkainen Pölkky Oy Kuusamo  FIN  14:00:00   1:55:39 (60)  1:55:57 (58)  1:56:00  
61.   Oula Valkeapää   FIN  14:00:00   1:56:05 (61)  1:56:22 (59)  1:56:31  
62.   Jukka Warpenius Rovaniemi  FIN  14:00:00   1:56:23 (62)  1:56:47 (60)  1:56:51  
63.   Heikki Lindroos Lapin KKL  FIN  14:00:00   1:57:02 (63)  1:57:14 (61)  1:57:24  
64.   Markus Hakala   FIN  14:00:00   1:57:55 (64)  1:58:09 (62)  1:58:20  
65.   Kalle Sinisalo   FIN  14:00:00   1:58:48 (65)  1:59:03 (63)  1:59:14  
66.   Urban Vikström Jokkmokks Styrkelyftklubb  SWE  14:00:00   1:59:21 (66)  1:59:42 (64)  1:59:48  
67.   Kai Rasmus Luode Consulting Oy  FIN  14:00:00   2:00:02 (67)  2:00:10 (65)  2:00:28  
68.   Mauri Määttä Fi Rupu  FIN  14:00:00   2:00:45 (68)  2:01:07 (66)  2:01:14  
69.   Veli-Matti Ylipeura   FIN  14:00:00   2:02:42 (69)  2:02:52 (67)  2:03:07  
70.   Risto Kaija Vaasa  FIN  14:00:00   2:03:39 (70)  2:03:58 (68)  2:04:09  
71.   Antti Miikki   FIN  14:00:00   2:03:54 (71)  2:04:09 (69)  2:04:19  
72.   Antti Jansson   FIN  14:00:00   2:04:02 (72)  2:04:14 (70)  2:04:20  
73.   Kimmo Kokkonen   FIN  14:00:00   2:04:09 (73)     2:04:32  
74.   Krister Tapio   FIN  14:00:00   2:04:46 (75)  2:04:58 (72)  2:05:07  
75.   Petteri Heikki Team Ruskaa Pakkasella  FIN  14:00:00   2:04:45 (74)  2:04:55 (71)  2:05:10  
76.   Juha Karjalainen Muhos  FIN  14:00:00   2:06:19 (76)  2:06:26 (73)  2:06:43  
77.   Juuso Korhonen Kodin Terra  FIN  14:00:00   2:06:40 (77)  2:07:02 (74)  2:07:08  
78.   Juha Jalonen Järvenpään Pyöräilijät  FIN  14:00:00   2:06:48 (79)  2:07:09 (75)  2:07:13  
79.   Tony Drubigny RESAC  FRA  14:00:00   2:06:47 (78)  2:07:12 (76)  2:07:19  
80.   Robert Schmidt SPADO  NED  14:00:00   2:07:34 (80)  2:07:51 (77)  2:08:06  
81.   Tuomas Valmari   FIN  14:00:00   2:08:00 (81)  2:08:17 (78)  2:08:30  
82.   Aslak Sointu Lapin Muovi oy  FIN  14:00:00   2:08:51 (82)  2:09:15 (79)  2:09:20  
83.   Valentin Ternard RESAC  FRA  14:00:00   2:09:09 (83)  2:09:25 (80)  2:09:31  
84.   Risto Pantsar Agnico Eagle Finland Oy  FIN  14:00:00   2:09:31 (84)  2:09:47 (81)  2:09:54  
85.   Seppo Sunnari   FIN  14:00:00   2:09:38 (85)  2:10:01 (82)  2:10:08  
86.   Kimmo Herranen LAO  FIN  14:00:00   2:12:33 (87)  2:12:35 (83)  2:12:53  
87.   Josef Sunna Jalles TC Umeå  SWE  14:00:00   2:12:33 (86)  2:12:54 (84)  2:12:59  
88.   Lauri Rönkkö Pösilöt  FIN  14:00:00   2:13:11 (88)  2:13:21 (85)  2:13:33  
89.   Jouni Nikkeri PöSiLöt  FIN  14:00:00   2:13:27 (89)  2:13:44 (86)  2:13:56  
90.   Juho Korkeakangas   FIN  14:00:00   2:14:02 (90)  2:14:06 (87)  2:14:18  
91.   Ilkka Hirvikoski   FIN  14:00:00   2:15:00 (91)  2:15:15 (88)  2:15:28  
92.   Robert Pettersson Lonesom Runners  SWE  14:00:00   2:16:14 (92)  2:16:24 (89)  2:16:39  
93.   Henri Karjalainen Savukoski  FIN  14:00:00   2:16:46 (93)  2:16:51 (90)  2:17:04  
94.   Pekka Virtanen Kuusamo  FIN  14:00:00   2:16:55 (94)  2:17:12 (91)  2:17:26  
95.   Ari-Pekka Alafrantti   FIN  14:00:00   2:19:10 (95)  2:19:26 (92)  2:19:32  
96.   Waltteri Kynkäänniemi S-market Ii  FIN  14:00:00   2:19:16 (96)  2:19:29 (93)  2:19:34  
97.   Sakari Raudaskoski   FIN  14:00:00   2:20:42 (97)  2:20:58 (94)  2:21:09  
98.   Ville Lääkkölä   FIN  14:00:00   2:22:39 (98)  2:22:52 (95)  2:23:00  
99.   Arto Hyvärinen Koneliike Korteniemi Racing  FIN  14:00:00   2:24:59 (99)  2:25:18 (96)  2:25:24  
100.   Antti Oikarinen Sodankylä  FIN  14:00:00   2:25:03 (100)  2:25:22 (97)  2:25:33  
101.   Marko Poikela Kodin Terra Rovaniemi  FIN  14:00:00   2:25:54 (101)  2:26:22 (98)  2:26:28  
102.   Jarkko Pohjoisaho Osuuskauppa Arina konttori  FIN  14:00:00   2:28:15 (102)  2:28:22 (99)  2:28:41  
103.   Esa Väärälä   FIN  14:00:00   2:29:34 (103)  2:29:52 (101)  2:30:03  
104.   Ilkka Länkinen Santa Park  FIN  14:00:00   2:29:40 (104)  2:30:02 (102)  2:30:04  
105.   Hannu Raudaskoski   FIN  14:00:00   2:29:42 (105)  2:29:47 (100)  2:30:05  
106.   Tommi Isopoussu   FIN  14:00:00   2:36:35 (106)  2:36:41 (103)  2:37:00  
107.   Mikko Jänkälä Muurolan Kisaviekot  FIN  14:00:00   2:47:44 (107)  2:48:09 (104)  2:48:24  
108.   Prashantkumar Motiram Mulawkar   IND  14:00:00   2:57:26 (108)  2:58:12 (105)  2:58:15  
109.   Timo Posio   FIN  14:00:00   3:01:39 (109)  3:01:54 (106)  3:02:13  
110.   Dipak Sawalakhe     14:00:00   3:18:54 (110)  3:19:22 (107)  3:19:26  
111.   Vinit Hingankar   IND  14:00:00   3:30:36 (111)  3:31:05 (109)  3:31:09  
112.   Ashish Narayanrao Tawde     14:00:00   3:30:37 (112)  3:31:05 (108)  3:31:09  
   Robert Schmidt Netherland  NED  14:00:00         ei läht.  
   Tapio Inkeröinen   FIN  14:00:00         ei läht.  
   Kari Juopperi   FIN  14:00:00         keskeytti  
   Tauno Palovaara Roadrunners RDS  FIN  14:00:00         keskeytti  

Sarjat:

| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English