Suunnistuksen Huippuliiga, WRE, 27.6.2015, Loviisa, OK Trian

Men

Smart Follow

        Starttid Mellantid
0,9
Mellantid
1,1 km
Mellantid
3,0 km
Mellantid
3,2 km
Mellantid
3,5 km
Mellantid
3,7 km
Mål
3,8 km
 
1.   Mårten Boström IFK Lidingö SOK  SWE  15:38:00   3:27 (2)  4:01 (3)  11:57 (1)  12:17 (1)  13:20 (1)  14:10 (1)  14:29  
2.   Frederic Tranchand Paimion Rasti  FIN  15:39:00   3:29 (5)  4:02 (4)  12:09 (3)  12:29 (3)  13:31 (2)  14:25 (2)  14:43  
3.   Severi Kymäläinen Tampereen Pyrintö  FIN  15:37:00   3:28 (4)  4:02 (4)  12:05 (2)  12:27 (2)  13:33 (3)  14:30 (3)  14:51  
4.   Olli-Pekka Koistinen Hiidenkiertäjät  FIN  15:33:00   3:34 (8)  4:10 (8)  12:20 (4)  12:43 (4)  13:47 (4)  14:40 (4)  15:00  
5.   Mikko Patana Hiidenkiertäjät  FIN  15:19:00   3:34 (8)  4:11 (9)  12:25 (5)  12:50 (6)  13:59 (6)  14:52 (5)  15:11  
6.   Kenny Kivikas Koovee  FIN  15:23:00   3:35 (10)  4:11 (9)  12:26 (6)  12:47 (5)  13:56 (5)  14:52 (5)  15:12  
7.   Jesse Laukkarinen Paimion Rasti  FIN  15:28:00   3:31 (7)  4:06 (7)  12:31 (8)  12:53 (8)  14:00 (7)  14:54 (7)  15:13  
8.   Otto Simosas OK Trian  FIN  15:32:00   3:23 (1)  3:56 (1)  12:27 (7)  12:50 (6)  14:01 (8)  14:58 (8)  15:17  
9.   Tuomo Mäkelä Angelniemen Ankkuri  FIN  15:36:00   3:27 (2)  4:00 (2)  12:43 (10)  13:05 (9)  14:09 (9)  15:04 (9)  15:24  
10.   Miika Kirmula Angelniemen Ankkuri  FIN  15:25:00   3:41 (20)  4:16 (16)  12:41 (9)  13:06 (10)  14:14 (10)  15:10 (10)  15:30  
11.   Fredric Portin Halden SK  NOR  15:31:00   3:37 (13)  4:12 (12)  12:49 (13)  13:10 (11)  14:17 (11)  15:14 (11)  15:35  
11.   Gleb Tikhonov Turun Metsänkävijät  FIN  15:34:00   3:41 (20)  4:17 (18)  12:53 (16)  13:14 (16)  14:19 (12)  15:16 (12)  15:35  
13.   Jussi Suna Turun Metsänkävijät  FIN  15:06:00   3:43 (26)  4:22 (29)  12:50 (15)  13:13 (15)  14:20 (14)  15:16 (12)  15:36  
14.   Petteri Muukkonen Vehkalahden Veikot  FIN  15:16:00   3:42 (24)  4:20 (24)  12:48 (11)  13:10 (11)  14:19 (12)  15:18 (14)  15:38  
15.   Mikko Huhtinen Turun Suunnistajat  FIN  15:18:00   3:40 (17)  4:15 (15)  12:48 (11)  13:12 (14)  14:25 (15)  15:21 (15)  15:40  
16.   Joni Hirvikallio Koovee  FIN  15:24:00   3:40 (17)  4:16 (16)  12:57 (17)  13:21 (17)  14:28 (16)  15:24 (16)  15:44  
17.   Aleksi Anttolainen Lahden Suunnistajat-37  FIN  15:17:00   3:41 (20)  4:21 (28)  13:05 (20)  13:28 (20)  14:38 (19)  15:35 (17)  15:55  
18.   Antti Anttonen Vaajakosken Terä  FIN  15:35:00   3:36 (12)  4:11 (9)  13:04 (19)  13:26 (19)  14:32 (17)  15:35 (17)  15:56  
19.   Miika Suominen Rajamäen Rykmentti  FIN  15:21:00   3:43 (26)  4:20 (24)  12:59 (18)  13:22 (18)  14:36 (18)  15:38 (19)  15:59  
20.   Ross Morrison Rajamäen Rykmentti  FIN  15:29:00   3:38 (14)  4:17 (18)  13:12 (21)  13:36 (21)  14:51 (20)  15:48 (20)  16:08  
21.   Vili Niemi Rajamäen Rykmentti  FIN  15:30:00   3:38 (14)  4:14 (14)  13:12 (21)  13:37 (22)  14:51 (20)  15:50 (21)  16:12  
22.   Sami Hämäläinen MS Parma  FIN  15:14:00   3:48 (35)  4:24 (32)  13:24 (24)  13:47 (24)  14:56 (23)  15:53 (22)  16:14  
23.   Tuomas Heikkilä Helsingin Suunnistajat  FIN  14:47:00   3:43 (26)  4:20 (24)  13:22 (23)  13:45 (23)  14:52 (22)  15:55 (23)  16:16  
24.   Will Critchley Vaajakosken Terä  FIN  15:22:00   3:40 (17)  4:17 (18)  13:28 (26)  13:50 (25)  15:00 (24)  15:56 (24)  16:17  
25.   Tuomas Kari Angelniemen Ankkuri  FIN  15:15:00   3:52 (41)  4:30 (39)  13:27 (25)  13:51 (26)  15:03 (25)  16:03 (25)  16:24  
26.   Tuukka Jurvakainen Vaajakosken Terä  FIN  15:05:00   3:51 (38)  4:29 (38)  13:30 (28)  13:57 (28)  15:12 (28)  16:09 (27)  16:29  
26.   Topi Penttinen OK Trian  FIN  15:20:00   3:35 (10)  4:12 (12)  13:29 (27)  13:53 (27)  15:04 (26)  16:06 (26)  16:29  
28.   Arttu Syrjäläinen Helsingin Suunnistajat  FIN  14:58:00   3:41 (20)  4:19 (23)  13:34 (31)  13:58 (29)  15:10 (27)  16:10 (28)  16:30  
29.   Jere Sipponen Paimion Rasti  FIN  15:09:00   3:44 (31)  4:20 (24)  13:36 (33)  14:00 (31)  15:14 (29)  16:13 (29)  16:34  
30.   Andreas Hall Hiidenkiertäjät  FIN  15:12:00   3:50 (36)  4:27 (34)  13:35 (32)  14:00 (31)  15:15 (30)  16:15 (30)  16:37  
31.   Tuomo Istolahti Kangasala SK  FIN  14:52:00   3:45 (33)  4:22 (29)  13:33 (30)  13:59 (30)  15:17 (31)  16:21 (31)  16:41  
31.   Markku Elo Angelniemen Ankkuri  FIN  15:11:00   3:50 (36)  4:27 (34)  13:36 (33)  14:00 (31)  15:22 (36)  16:21 (31)  16:41  
33.   Topias Ahola Navi  FIN  14:53:00   4:10 (51)  4:48 (51)  13:44 (36)  14:06 (35)  15:19 (33)  16:21 (31)  16:42  
34.   Timo Mähönen Helsingin Suunnistajat  FIN  14:43:00   4:03 (49)  4:42 (47)  13:49 (38)  14:11 (38)  15:22 (36)  16:24 (34)  16:46  
35.   Antti Parjanne Turun Metsänkävijät  FIN  15:27:00   3:30 (6)  4:05 (6)  12:49 (13)  13:11 (13)  15:18 (32)  16:24 (34)  16:47  
36.   Santeri Sainio Kangasala SK  FIN  15:13:00   3:38 (14)  4:18 (21)  13:39 (35)  14:03 (34)  15:20 (34)  16:25 (36)  16:48  
37.   Alvar Palmen Espoon Suunta  FIN  14:45:00   3:51 (38)  4:30 (39)  13:44 (36)  14:09 (37)  15:20 (34)  16:28 (37)  16:49  
38.   Tuukka Senttula Suunta Jyväskylä  FIN  14:50:00   3:46 (34)  4:24 (32)  13:32 (29)  14:06 (35)  15:27 (38)  16:31 (39)  16:52  
38.   Jukka-Pekka Seppänen Hiidenkiertäjät  FIN  15:04:00   3:51 (38)  4:28 (36)  13:50 (39)  14:16 (39)  15:30 (39)  16:29 (38)  16:52  
40.   Roope Koskinen Hiisirasti  FIN  15:03:00   3:42 (24)  4:18 (21)  14:01 (41)  14:24 (41)  15:35 (40)  16:34 (40)  16:55  
41.   Anssi Vesanto Espoon Suunta  FIN  15:08:00   3:43 (26)  4:28 (36)  14:05 (42)  14:29 (42)  15:41 (42)  16:44 (41)  17:04  
42.   Henri Kalve Paimion Rasti  FIN  15:02:00   3:44 (31)  4:22 (29)  13:51 (40)  14:18 (40)  15:35 (40)  16:45 (42)  17:06  
43.   Teemu Niskanen Lahden Suunnistajat-37  FIN  14:54:00   3:58 (43)  4:40 (44)  14:21 (44)  14:48 (44)  16:01 (44)  17:04 (44)  17:24  
44.   Mikko Salervo OK77  FIN  14:42:00   3:43 (26)  4:35 (41)  14:17 (43)  14:40 (43)  15:58 (43)  17:02 (43)  17:25  
45.   Saku Asikainen Hiisirasti  FIN  14:55:00   3:56 (42)  4:36 (42)  14:29 (45)  14:54 (45)  16:10 (45)  17:13 (45)  17:37  
46.   Toni Hartvik Paimion Rasti  FIN  14:51:00   4:00 (45)  4:38 (43)  14:30 (46)  14:54 (45)  16:15 (47)  17:19 (46)  17:40  
47.   Antti Väyrynen Kymin Suunnistajat  FIN  14:44:00   4:00 (45)  4:41 (46)  14:45 (49)  15:10 (49)  16:22 (48)  17:30 (48)  17:51  
47.   Mikko Saarinen Kangasala SK  FIN  14:46:00   4:04 (50)  4:42 (47)  14:31 (47)  14:54 (45)  16:10 (45)  17:27 (47)  17:51  
49.   Toni-Antti Viitasaari Kokkolan Suunnistajat  FIN  14:49:00   3:59 (44)  4:40 (44)  14:43 (48)  15:08 (48)  16:24 (49)  17:32 (49)  17:54  
50.   Tomas Snellman Rasti-Lukko  FIN  15:01:00   4:01 (47)  4:42 (47)  14:47 (50)  15:13 (50)  16:36 (50)  17:43 (50)  18:06  
51.   Mika Jokiranta Kouvolan Suunnistajat  FIN  15:07:00   4:02 (48)  4:43 (50)  15:10 (51)  15:33 (51)  16:50 (51)  17:53 (51)  18:15  
52.   Miika Laine Kouvolan Suunnistajat  FIN  14:48:00   4:15 (52)  4:57 (52)  15:29 (52)  15:54 (52)  17:19 (52)  18:26 (52)  18:47  
   Juuso Metsälä Kalevan Rasti  FIN  14:56:00                     ej startad  
   Topi Raitanen Helsingin Suunnistajat  FIN  14:57:00                     disk  
   Tobias Henriksson OK Trian  FIN  14:59:00                     disk  
   Lauri Nenonen Kalevan Rasti  FIN  15:00:00                     ej startad  
   Aleksi Niemi Tampereen Pyrintö  FIN  15:10:00                     disk  
   Tero Föhr Vehkalahden Veikot  FIN  15:26:00                     ej startad  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English