FinnSpring henkilökohtainen 23.4.2016
Resultat
Region i Finland / land
-- Välj region
Etelä-Pohjanmaa
Häme
Kaakko
Kainuu
Keski-Pohjanmaa
Keski-Suomi
Lahti
Lappi
Pohjois-Pohjanmaa
Satakunta
Savo-Karjala
Uusimaa
Varsinais-Suomi
FSO
Australia
Belgium
Denmark
Estonia
Finland
United Kingdom
Italy
Lithuania
Norway
Russian Federation
Sweden
Switzerland
United States
Germany
Latvia
Czech Republic
Bulgaria
Brazil
Netherlands
Croatia
OTHER
Ukraine
Turkey
Spain
Ireland
France
Colombia
Portugal
Canada
Austria
Poland
New Zealand
Hungary
Japan
Moldova
Israel
Belarus
Romania
China
Argentina
Slovakia
South Africa
Serbia
Chinese Taipei
DPR Korea
Afghanistan
Albania
Algeria
American Samoa
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Armenia
Aruba
Azerbaijan
The Bahamas
Bahrain
Bangladesh
Barbados
Belize
Benin
Bermuda
Bhutan
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Botswana
British Virgin Islands
Brunei
Burkina Faso
Burundi
Cambodia
Cameroon
Cape Verde
Cayman Islands
Central African Republic
Chad
Chile
Comoros
Congo, Democratic Republic of the
Congo, Republic of the
Cook Islands
Costa Rica
Ivory Coast
Cuba
Cyprus
Djibouti
Dominica
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Eritrea
Ethiopia
Fiji
Gabon
The Gambia
Georgia
Ghana
Greece
Grenada
Guam
Guatemala
Guinea
Guinea-Bissau
Guyana
Haiti
Honduras
Hong Kong
Iceland
India
Indonesia
Iran
Iraq
Jamaica
Jordan
Kazakhstan
Kenya
Kiribati
South Korea
Kosovo
Kuwait
Kyrgyzstan
Laos
Lebanon
Lesotho
Liberia
Libya
Liechtenstein
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Maldives
Mali
Malta
Marshall Islands
Mauritania
Mauritius
Mexico
Micronesia, Federated States of
Monaco
Mongolia
Montenegro
Morocco
Mozambique
Myanmar
Namibia
Nauru
Nepal
Nicaragua
Niger
Nigeria
Oman
Pakistan
Palau
State of Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Puerto Rico
Qatar
Rwanda
Saint Kitts and Nevis
Saint Lucia
Saint Vincent and the Grenadines
Samoa
San Marino
Sao Tome and Principe
Saudi Arabia
Senegal
Seychelles
Sierra Leone
Singapore
Slovenia
Solomon Islands
Somalia
Sri Lanka
Sudan
Suriname
Swaziland
Syria
Tajikistan
Tanzania
Thailand
Timor-Leste
Togo
Tonga
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkmenistan
Tuvalu
Uganda
United Arab Emirates
United States Virgin Islands
Uruguay
Uzbekistan
Vanuatu
Venezuela
Vietnam
Yemen
Zambia
Zimbabwe
och
0 bästa
vinnare
3 bästa
5 bästa
10 bästa
20 bästa
50 bästa
100 bästa
200 bästa
300 bästa
400 bästa
500 bästa
1000 bästa
1500 bästa
Långa föreningsnamn
Korta föreningsnamn
Media
-- Välj media
Aamuposti
Alasatakunta-lehti
Borgåbladet
Etelä-Suomen Sanomat
Forssan lehti
Hämeen Sanomat
Ilkka
Itä-Savo
Jakobstads Tidning
Kangasalan Sanomat
Karkkilalainen-lehti
Kauhajoen Kunnallislehti
Kaupunkilehti Tamperelainen
Keski-Uusimaa
Keskipohjanmaa
Koillis-Häme
Koillissanomat
Kouvolan Sanomat
Kunnallislehti
Lapin Kansa
Lauttakylä-lehti
Länsi-Savo
Länsi-Suomi
Nokian uutiset
Pietarsaaren Sanomat
Pohjois-Satakunta -lehti
Salon Seudun Sanomat
Suur-Keuruun lehti
Turun Tienoo
Vakka-Suomen Sanomat
Västra Nyland
Warkauden Lehti
YLE
Åbo Underrättelser
och
0 bästa
vinnare
3 bästa
5 bästa
10 bästa
20 bästa
50 bästa
100 bästa
200 bästa
300 bästa
400 bästa
500 bästa
1000 bästa
1500 bästa
Långa föreningsnamn
Korta föreningsnamn
Förening
-- Välj förening
Akilles OK
Alajärven Ankkurit
Alatornion Pirkat
Angelniemen Ankkuri
Anttolan Urheilijat
Asikkalan Raikas
Epilän Esa
Espoon Akilles
Espoon Suunta
Estonia
Etelä-Kymen Suunnistajat
Halikon Hakoniskat
Hauhon Sisu
Haukiputaan Heitto
Helsingin Suunnistajat
Hiidenkiertäjät
Hiisirasti
Hirvensalon Heitto
Hollolan Urheilijat -46
Hyvinkään Rasti
Hämeenlinnan Suunnistajat
Hämeenlinnan Tarmo
IF Femman
IF Minken
IK Falken
IK Kronan
Iisalmen Visa
Ikaalisten Nouseva-Voima
Itä-Hämeen Rasti
Itä-Päijänteen Rasti
Joutsenon Kullervo
Jämsän Retki-Veikot
Järvenpään Palo
Kajaanin Suunnistajat
Kalevan Rasti
Kalvolan Keihäs
Kangasala SK
Kankaanpään Suunnistajat
Karjaan Ura
Karkki-Rasti
Kauhajoen Karhu
Kauhavan Wisa
Kaustisen Pohjan-Veikot
Keimolan Kaiku
Kemiön Kiilat
Keravan Urheilijat
Keuruun Kisailijat
Kimito SF
Kokkolan Suunnistajat
Kontiolahden Urheilijat
Koovee
Kortesjärven Järvi-Veikot
Kouvolan Suunnistajat
Kuopion Suunnistajat
Kuusamon Erä-Veikot
Kuusankosken Urheiluseura
Kymin Suunnistajat
Kyrös-Rasti
Kärkölän Kisa-Veikot
Lahden Suunnistajat-37
Lahden Taimi
Laihian Luja
Laitasaaren Veto
Laitilan Jyske
Lammin Säkiä
Lappeen Riento
Lapuan Virkiä
Latvia
Lauttakylän Luja
Leppävaaran Sisu
Liperin Taimi
Lohimaan Rasti
Loimaan Jankko
Lounais-Hämeen Rasti
Luumäen Rasti
Lynx
Länsi-Rajan Rasti
Länsi-Uudenmaan Suunnistajat
MS Parma
Maarian Mahti
Malax IF
Mesikämmenet
Muuramen Rasti
Mäntsälän Urheilijat
Nastolan Terä
Navi
Nilsiän Nujakka
Nivalan Suunnistajat
Norway
Närpes OK
OK Botnia
OK Raseborg
OK Trian
OK77
Olavin Rasti
Oriveden Ponnistus
Oulun Tarmo
Ounasvaaran Hiihtoseura
Paimion Rasti
Pargas IF
Pellon Ponsi
Perhon Kiri
Perttelin Peikot
Peräkylän Ponnistus
Perämeren Rasti
Pihkaniskat
Pitäjänmäen Tarmo
Porvoon Urheilijat
Pudasjärven Urheilijat
Punkalaitumen Kunto
Puolangan Ryhti
Päijät-Rasti
Pälkäneen Luja-Lukko
Raisu Lumous
Raja-Karjalan Suunnistajat
Rajamäen Rykmentti
Rasti 88
Rasti E4
Rasti-Hyry
Rasti-Jussit
Rasti-Jyry
Rasti-Kurikka
Rasti-Lukko
Rasti-Nokia
Rasti-Perniö
Rasti-Vihti
RastiPiikkiö
Rastihaukat
Rastikarhut
Rastiketut
Rastivarsat
Rauman Työväen Urheilijat
Riihimäen Suunnistajat
SK Pohjantähti
SK Uusi
SK Vuoksi
SOC Asikkala
Saarijärven Pullistus
Saloisten Reipas
Salon Viesti
Salon Vilpas
Savon Suunta
Solf IK
Someron Esa
Sonkajärven Pahka
Suomusjärven Sisu
Suosmeren Salpa
Suunta Jurva
Suunta Jyväskylä
Suunta-Sepot
Sweden
Switzerland
Säyneisen Salpa
Tampereen Pyrintö
Tarpian Suunta
Tikkakosken Suunnistajat
Turengin Sarastus
Turun Metsänkävijät
Turun NMKY
Turun Suunnistajat
Turun Visat
Tuupovaaran Sepot
Tuusulan Voima-Veikot
UNO SK
Ulvilan Ura
Urjalan Urheilijat
Vaajakosken Terä
Vaasan Suunnistajat
Vakka-Rasti
Valkeakosken Haka
Vehkalahden Veikot
Vesaisen Pojat
Viitasaaren Suunta
XYZ
Ylikiimingin Nuijamiehet
vac
Ähtärin Urheilijat
och
0 bästa
vinnare
3 bästa
5 bästa
10 bästa
20 bästa
50 bästa
100 bästa
200 bästa
300 bästa
400 bästa
500 bästa
1000 bästa
1500 bästa
Långa föreningsnamn
Korta föreningsnamn
Bästa
0 bästa
vinnare
3 bästa
5 bästa
10 bästa
20 bästa
50 bästa
100 bästa
200 bästa
300 bästa
400 bästa
500 bästa
1000 bästa
1500 bästa
Långa föreningsnamn
Korta föreningsnamn
FSO
Akilles OK
IF Femman
IF Minken
IK Falken
IK Kronan
Kimito SF
Malax IF
Närpes OK
OK Botnia
OK Raseborg
OK Trian
OK77
Pargas IF
Solf IK
Etelä-Pohjanmaa
Alajärven Ankkurit
Kauhajoen Karhu
Kauhavan Wisa
Kortesjärven Järvi-Veikot
Laihian Luja
Lapuan Virkiä
Rasti-Jussit
Rasti-Kurikka
Rastiketut
Suunta Jurva
Vaasan Suunnistajat
Ähtärin Urheilijat
Lappi
Alatornion Pirkat
Länsi-Rajan Rasti
Ounasvaaran Hiihtoseura
Pellon Ponsi
Varsinais-Suomi
Angelniemen Ankkuri
Halikon Hakoniskat
Hirvensalon Heitto
Kemiön Kiilat
Laitilan Jyske
Loimaan Jankko
MS Parma
Maarian Mahti
Paimion Rasti
Perttelin Peikot
Rasti 88
Rasti-Perniö
RastiPiikkiö
Salon Viesti
Salon Vilpas
Someron Esa
Suomusjärven Sisu
Turun Metsänkävijät
Turun NMKY
Turun Suunnistajat
Turun Visat
UNO SK
Vakka-Rasti
Kaakko
Anttolan Urheilijat
Etelä-Kymen Suunnistajat
Joutsenon Kullervo
Kouvolan Suunnistajat
Kuusankosken Urheiluseura
Kymin Suunnistajat
Lappeen Riento
Luumäen Rasti
Navi
Olavin Rasti
Raja-Karjalan Suunnistajat
SK Vuoksi
Vehkalahden Veikot
Lahti
Asikkalan Raikas
Hollolan Urheilijat -46
Itä-Hämeen Rasti
Kärkölän Kisa-Veikot
Lahden Suunnistajat-37
Lahden Taimi
Lammin Säkiä
Nastolan Terä
Päijät-Rasti
Rastivarsat
SOC Asikkala
Häme
Epilän Esa
Hauhon Sisu
Hämeenlinnan Suunnistajat
Hämeenlinnan Tarmo
Ikaalisten Nouseva-Voima
Kalvolan Keihäs
Kangasala SK
Koovee
Kyrös-Rasti
Lounais-Hämeen Rasti
Oriveden Ponnistus
Pälkäneen Luja-Lukko
Rasti-Nokia
Tampereen Pyrintö
Tarpian Suunta
Turengin Sarastus
Urjalan Urheilijat
Valkeakosken Haka
Uusimaa
Espoon Akilles
Espoon Suunta
Helsingin Suunnistajat
Hiidenkiertäjät
Hyvinkään Rasti
Järvenpään Palo
Karjaan Ura
Karkki-Rasti
Keimolan Kaiku
Keravan Urheilijat
Leppävaaran Sisu
Lynx
Länsi-Uudenmaan Suunnistajat
Mesikämmenet
Mäntsälän Urheilijat
Peräkylän Ponnistus
Pihkaniskat
Pitäjänmäen Tarmo
Porvoon Urheilijat
Raisu Lumous
Rajamäen Rykmentti
Rasti-Jyry
Rasti-Vihti
Rastihaukat
Riihimäen Suunnistajat
SK Uusi
Tuusulan Voima-Veikot
XYZ
Switzerland
Estonia
Latvia
Norway
Sweden
Switzerland
Pohjois-Pohjanmaa
Haukiputaan Heitto
Kuusamon Erä-Veikot
Laitasaaren Veto
Oulun Tarmo
Perämeren Rasti
Pudasjärven Urheilijat
SK Pohjantähti
Saloisten Reipas
Vesaisen Pojat
Ylikiimingin Nuijamiehet
Satakunta
Hiisirasti
Kankaanpään Suunnistajat
Lauttakylän Luja
Punkalaitumen Kunto
Rasti-Lukko
Rastikarhut
Rauman Työväen Urheilijat
Suosmeren Salpa
Suunta-Sepot
Ulvilan Ura
Savo-Karjala
Iisalmen Visa
Kalevan Rasti
Kontiolahden Urheilijat
Kuopion Suunnistajat
Liperin Taimi
Nilsiän Nujakka
Savon Suunta
Sonkajärven Pahka
Säyneisen Salpa
Tuupovaaran Sepot
Keski-Suomi
Itä-Päijänteen Rasti
Jämsän Retki-Veikot
Keuruun Kisailijat
Lohimaan Rasti
Muuramen Rasti
Rasti E4
Saarijärven Pullistus
Suunta Jyväskylä
Tikkakosken Suunnistajat
Vaajakosken Terä
Viitasaaren Suunta
Kainuu
Kajaanin Suunnistajat
Puolangan Ryhti
Rasti-Hyry
Keski-Pohjanmaa
Kaustisen Pohjan-Veikot
Kokkolan Suunnistajat
Nivalan Suunnistajat
Perhon Kiri
OTHER
vac
Utvalda föreningar och
0 bästa
vinnare
3 bästa
5 bästa
10 bästa
20 bästa
50 bästa
100 bästa
200 bästa
300 bästa
400 bästa
500 bästa
1000 bästa
1500 bästa
Långa föreningsnamn
Korta föreningsnamn
|
< Tävlingens ramsida
|
<< Andra tävlingar
|
Feedback
|
Sökning från resultat
|
Prova en ny version av online-tjänsten >
|
Form av resultaten:
Tabell
'Traditionell'
Mobilapparater
Press