FinnSpring viestit 24.4.2016
Resultat
Region i Finland / land
-- Välj region
Etelä-Pohjanmaa
Häme
Kaakko
Kainuu
Keski-Pohjanmaa
Keski-Suomi
Lahti
Lappi
Pohjois-Pohjanmaa
Satakunta
Savo-Karjala
Uusimaa
Varsinais-Suomi
FSO
Australia
Belgium
Denmark
Estonia
Finland
United Kingdom
Italy
Lithuania
Norway
Russian Federation
Sweden
Switzerland
United States
Germany
Latvia
Czech Republic
Bulgaria
Brazil
Netherlands
Croatia
OTHER
Ukraine
Turkey
Spain
Ireland
France
Colombia
Portugal
Canada
Austria
Poland
New Zealand
Hungary
Japan
Moldova
Israel
Belarus
Romania
China
Argentina
Slovakia
South Africa
Serbia
Chinese Taipei
DPR Korea
Afghanistan
Albania
Algeria
American Samoa
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Armenia
Aruba
Azerbaijan
The Bahamas
Bahrain
Bangladesh
Barbados
Belize
Benin
Bermuda
Bhutan
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Botswana
British Virgin Islands
Brunei
Burkina Faso
Burundi
Cambodia
Cameroon
Cape Verde
Cayman Islands
Central African Republic
Chad
Chile
Comoros
Congo, Democratic Republic of the
Congo, Republic of the
Cook Islands
Costa Rica
Ivory Coast
Cuba
Cyprus
Djibouti
Dominica
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Eritrea
Ethiopia
Fiji
Gabon
The Gambia
Georgia
Ghana
Greece
Grenada
Guam
Guatemala
Guinea
Guinea-Bissau
Guyana
Haiti
Honduras
Hong Kong
Iceland
India
Indonesia
Iran
Iraq
Jamaica
Jordan
Kazakhstan
Kenya
Kiribati
South Korea
Kosovo
Kuwait
Kyrgyzstan
Laos
Lebanon
Lesotho
Liberia
Libya
Liechtenstein
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Maldives
Mali
Malta
Marshall Islands
Mauritania
Mauritius
Mexico
Micronesia, Federated States of
Monaco
Mongolia
Montenegro
Morocco
Mozambique
Myanmar
Namibia
Nauru
Nepal
Nicaragua
Niger
Nigeria
Oman
Pakistan
Palau
State of Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Puerto Rico
Qatar
Rwanda
Saint Kitts and Nevis
Saint Lucia
Saint Vincent and the Grenadines
Samoa
San Marino
Sao Tome and Principe
Saudi Arabia
Senegal
Seychelles
Sierra Leone
Singapore
Slovenia
Solomon Islands
Somalia
Sri Lanka
Sudan
Suriname
Swaziland
Syria
Tajikistan
Tanzania
Thailand
Timor-Leste
Togo
Tonga
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkmenistan
Tuvalu
Uganda
United Arab Emirates
United States Virgin Islands
Uruguay
Uzbekistan
Vanuatu
Venezuela
Vietnam
Yemen
Zambia
Zimbabwe
och
0 bästa
vinnare
3 bästa
5 bästa
10 bästa
20 bästa
50 bästa
100 bästa
200 bästa
300 bästa
400 bästa
500 bästa
1000 bästa
1500 bästa
Långa föreningsnamn
Korta föreningsnamn
Media
-- Välj media
Aamuposti
Alasatakunta-lehti
Borgåbladet
Etelä-Suomen Sanomat
Forssan lehti
Hämeen Sanomat
Ilkka
Itä-Savo
Jakobstads Tidning
Kangasalan Sanomat
Karkkilalainen-lehti
Kauhajoen Kunnallislehti
Kaupunkilehti Tamperelainen
Keski-Uusimaa
Keskipohjanmaa
Koillis-Häme
Koillissanomat
Kouvolan Sanomat
Kunnallislehti
Lapin Kansa
Lauttakylä-lehti
Länsi-Savo
Länsi-Suomi
Nokian uutiset
Pietarsaaren Sanomat
Pohjois-Satakunta -lehti
Salon Seudun Sanomat
Suur-Keuruun lehti
Turun Tienoo
Vakka-Suomen Sanomat
Västra Nyland
Warkauden Lehti
YLE
Åbo Underrättelser
och
0 bästa
vinnare
3 bästa
5 bästa
10 bästa
20 bästa
50 bästa
100 bästa
200 bästa
300 bästa
400 bästa
500 bästa
1000 bästa
1500 bästa
Långa föreningsnamn
Korta föreningsnamn
Förening
-- Välj förening
Aalto Erno
Andelin Sanna
Angelniemen Ankkuri
Anttolan Urheilijat
Backlund Pontus
Björndahl Lilian
Calderara Pia
Espoon Akilles
Espoon Suunta
Fey Carl
Fey Natalia
Forma Pauli
Grob Birgitte
Haga André
Hakkarainen Julius
Hakkarainen Laila
Hakuli Kari
Halme Jussi-Elmeri
Hanhela Topi
Harju Juha-Pekka
Hauhon Sisu
Haverinen Milka
Heikkilä Markus
Heikkinen Aadam
Heinonen Jukka
Helsingin Suunnistajat
Hiidenkiertäjät
Hiiro Artturi
Hiisirasti
Hiisirasti (U)
Hirvensalon Heitto
Hosio Iris
Husu Eeka
Huuskonen Taija
Hyvinkään Rasti
Hyvönen Jerry
Hyyppä Milja
Hämeenlinnan Suunnistajat
Hämäläinen Anneli
IF Femman
Ikaalisten Nouseva-Voima
Inkilä Anni
Jansons Maris
Jurvakainen Tuija
Jämsän Retki-Veikot
Järnefelt Elina
Järnefelt Jouko
Kalevan Rasti
Kallio Terhi
Kalvolan Keihäs
Kangasala SK
Kankaanpään Suunnistajat
Kankkunen Jyri
Kankkunen Riku
Kanko Jari
Karjalainen Mikaela
Karkki-Rasti
Kauhajoen Karhu
Keravan Urheilijat
Ketonen Jonna
Kimito SF
Kinnunen Valtteri
Kokkolan Suunnistajat
Koovee
Korhonen Ilkka
Korpi Juho
Korpio Aulikki
Koski Katariina
Koskinen Juha
Kouvolan Suunnistajat
Kriikkula Johanna
Kronqvist Emil
Kuokka Iida-Liisa
Kuopion Suunnistajat
Kuutti Veli-Pekka
Kymin Suunnistajat
Kytäjä Nea
Kyyrönen Heikki
Kämäräinen Sami
Könnin Kuokkamiehet
Laakso Raimo
Lahden Suunnistajat-37
Lahden Taimi
Laihian Luja
Laine Mikko
Laine Tapani
Laitamäki Wille
Latvasto Erkki
Latvasto Pirkko
Lehto Jarmo
Lehto Ulla
Lindqvist Antti
Lounais-Hämeen Rasti
Lynx
MS Parma
Maikkola Esa
Malinen Paula
Malinen Pentti
Marjanen Venla
Mesiäinen Jaakko
Metsälä Risto
Miikki Jussi
Miikki Veeti
Mustonen Minttu
Mäkelä Elias
Mäkipää Olli
Mäntsälän Urheilijat
Mäntylä Mika
Mäntylä Terhi
Mäntynen Ari
Määttä Anna-Maija
Määttä Jari
Möttöslaakson Pinkoilijat
Navi
Niittymäen Noutajat
Niskanen Aatu
Niskanen Kirsi
Niskanen Nelli
Nissinen Elina
Nousiaisten Alku
Nousiaisten Alku/ Eura
OK Raseborg
OK Trian
OK77
Ounasvaaran Hiihtoseura
Paajanen Alpo
Paimion Rasti
Pargas IF
Partanen Anni
Partanen Juha
Partanen Reeta-Maria
Partanen Timo
Pellon Ponsi
Peltola Matti
Peltola Samuli
Pihkaniskat
Pitäjänmäen Tarmo
Pyymäki Leo
RTV Orienteering
Raisu Lumous
Raitola Mika
Rajamäen Rykmentti
Ranta Olli
Rasti 88
Rasti E4
Rasti-Kurikka
Rasti-Vihti
RastiPiikkiö
Rastihaukat
Rastikarhut
Rastivarsat
Rautanen Eeva
Rissanen Erno-Kalle
Rissanen Venny
Ronkainen Elias
Räsänen Marja
SK Pohjantähti
SK Uusi
SK Vuoksi
Sainio Linda
Schlatter Stefan
Snickars Caj
Snickars Fia
Snickars Sara
Solf IK
Someron Esa
Sonkajärven Pahka
Strandberg Annika
SuSe
Suomusjärven Sisu
Suunta Jyväskylä
Taipalus Maarika
Tammisalo Netta
Tampereen Pyrintö
Tanskanen Anni
Tiitola Annamari
Tio Rättens Män
Tonder Mika
Tonder Oona
Toppari Mauri
Toppari Reijo
Tulonen Jenna
Turpeinen Seppo
Turun Metsänkävijät
Turun Suunnistajat
Tuupovaaran Sepot
UNO SK
Ukskoski Karoliina
Ulvilan Ura
Vaajakosken Terä
Vaasan Suunnistajat
Vaenerberg Niko
Vakka-Rasti
Valkeakosken Haka
Varis Ari
Varmavuo Emma
Varmavuo Päivi
Vartia Jaana
Vehkalahden Veikot
Viinikainen Mikko
Viitasaari Liina
Vuorensola Tuomas
Väisänen Inka
vac111
vac112
vac113
vac114
vac115
vac116
vac117
vac118
vac119
vac120
vac121
vac122
vac123
vac124
vac125
vac126
vac127
vac128
vac129
vac130
vac160
vac161
vac162
vac163
vac164
vac165
vac166
vac167
vac168
vac169
vac170
vac171
vac172
vac173
vac174
vac175
vac176
vac177
vac178
vac179
vac180
vac19
vac194
vac195
vac196
vac197
vac198
vac199
vac20
vac200
vac201
vac202
vac203
vac204
vac205
vac206
vac207
vac208
vac209
vac21
vac210
vac211
vac212
vac213
vac214
vac215
vac216
vac217
vac218
vac219
vac22
vac220
vac23
vac235
vac236
vac237
vac238
vac239
vac24
vac240
vac241
vac242
vac243
vac244
vac245
vac246
vac247
vac248
vac249
vac25
vac250
vac26
vac27
vac28
vac29
vac30
vac31
vac32
vac33
vac34
vac35
vac36
vac37
vac38
vac39
vac40
vac60
vac61
vac62
vac63
vac64
vac65
vac66
vac67
vac68
vac69
vac70
vac71
vac72
vac73
vac74
vac75
vac76
vac77
vac78
vac79
vac80
Åberg Janne
och
0 bästa
vinnare
3 bästa
5 bästa
10 bästa
20 bästa
50 bästa
100 bästa
200 bästa
300 bästa
400 bästa
500 bästa
1000 bästa
1500 bästa
Långa föreningsnamn
Korta föreningsnamn
Bästa
0 bästa
vinnare
3 bästa
5 bästa
10 bästa
20 bästa
50 bästa
100 bästa
200 bästa
300 bästa
400 bästa
500 bästa
1000 bästa
1500 bästa
Långa föreningsnamn
Korta föreningsnamn
OTHER
Aalto Erno
Andelin Sanna
Angelniemen Ankkuri
Anttolan Urheilijat
Backlund Pontus
Björndahl Lilian
Calderara Pia
Espoon Akilles
Espoon Suunta
Fey Carl
Fey Natalia
Forma Pauli
Grob Birgitte
Haga André
Hakkarainen Julius
Hakkarainen Laila
Hakuli Kari
Halme Jussi-Elmeri
Hanhela Topi
Harju Juha-Pekka
Hauhon Sisu
Haverinen Milka
Heikkilä Markus
Heikkinen Aadam
Heinonen Jukka
Helsingin Suunnistajat
Hiidenkiertäjät
Hiiro Artturi
Hiisirasti
Hiisirasti (U)
Hirvensalon Heitto
Hosio Iris
Husu Eeka
Huuskonen Taija
Hyvinkään Rasti
Hyvönen Jerry
Hyyppä Milja
Hämeenlinnan Suunnistajat
Hämäläinen Anneli
IF Femman
Ikaalisten Nouseva-Voima
Inkilä Anni
Jansons Maris
Jurvakainen Tuija
Jämsän Retki-Veikot
Järnefelt Elina
Järnefelt Jouko
Kalevan Rasti
Kallio Terhi
Kalvolan Keihäs
Kangasala SK
Kankaanpään Suunnistajat
Kankkunen Jyri
Kankkunen Riku
Kanko Jari
Karjalainen Mikaela
Karkki-Rasti
Kauhajoen Karhu
Keravan Urheilijat
Ketonen Jonna
Kimito SF
Kinnunen Valtteri
Kokkolan Suunnistajat
Koovee
Korhonen Ilkka
Korpi Juho
Korpio Aulikki
Koski Katariina
Koskinen Juha
Kouvolan Suunnistajat
Kriikkula Johanna
Kronqvist Emil
Kuokka Iida-Liisa
Kuopion Suunnistajat
Kuutti Veli-Pekka
Kymin Suunnistajat
Kytäjä Nea
Kyyrönen Heikki
Kämäräinen Sami
Könnin Kuokkamiehet
Laakso Raimo
Lahden Suunnistajat-37
Lahden Taimi
Laihian Luja
Laine Mikko
Laine Tapani
Laitamäki Wille
Latvasto Erkki
Latvasto Pirkko
Lehto Jarmo
Lehto Ulla
Lindqvist Antti
Lounais-Hämeen Rasti
Lynx
MS Parma
Maikkola Esa
Malinen Paula
Malinen Pentti
Marjanen Venla
Mesiäinen Jaakko
Metsälä Risto
Miikki Jussi
Miikki Veeti
Mustonen Minttu
Mäkelä Elias
Mäkipää Olli
Mäntsälän Urheilijat
Mäntylä Mika
Mäntylä Terhi
Mäntynen Ari
Määttä Anna-Maija
Määttä Jari
Möttöslaakson Pinkoilijat
Navi
Niittymäen Noutajat
Niskanen Aatu
Niskanen Kirsi
Niskanen Nelli
Nissinen Elina
Nousiaisten Alku
Nousiaisten Alku/ Eura
OK Raseborg
OK Trian
OK77
Ounasvaaran Hiihtoseura
Paajanen Alpo
Paimion Rasti
Pargas IF
Partanen Anni
Partanen Juha
Partanen Reeta-Maria
Partanen Timo
Pellon Ponsi
Peltola Matti
Peltola Samuli
Pihkaniskat
Pitäjänmäen Tarmo
Pyymäki Leo
RTV Orienteering
Raisu Lumous
Raitola Mika
Rajamäen Rykmentti
Ranta Olli
Rasti 88
Rasti E4
Rasti-Kurikka
Rasti-Vihti
RastiPiikkiö
Rastihaukat
Rastikarhut
Rastivarsat
Rautanen Eeva
Rissanen Erno-Kalle
Rissanen Venny
Ronkainen Elias
Räsänen Marja
SK Pohjantähti
SK Uusi
SK Vuoksi
Sainio Linda
Schlatter Stefan
Snickars Caj
Snickars Fia
Snickars Sara
Solf IK
Someron Esa
Sonkajärven Pahka
Strandberg Annika
SuSe
Suomusjärven Sisu
Suunta Jyväskylä
Taipalus Maarika
Tammisalo Netta
Tampereen Pyrintö
Tanskanen Anni
Tiitola Annamari
Tio Rättens Män
Tonder Mika
Tonder Oona
Toppari Mauri
Toppari Reijo
Tulonen Jenna
Turpeinen Seppo
Turun Metsänkävijät
Turun Suunnistajat
Tuupovaaran Sepot
UNO SK
Ukskoski Karoliina
Ulvilan Ura
Vaajakosken Terä
Vaasan Suunnistajat
Vaenerberg Niko
Vakka-Rasti
Valkeakosken Haka
Varis Ari
Varmavuo Emma
Varmavuo Päivi
Vartia Jaana
Vehkalahden Veikot
Viinikainen Mikko
Viitasaari Liina
Vuorensola Tuomas
Väisänen Inka
vac111
vac112
vac113
vac114
vac115
vac116
vac117
vac118
vac119
vac120
vac121
vac122
vac123
vac124
vac125
vac126
vac127
vac128
vac129
vac130
vac160
vac161
vac162
vac163
vac164
vac165
vac166
vac167
vac168
vac169
vac170
vac171
vac172
vac173
vac174
vac175
vac176
vac177
vac178
vac179
vac180
vac19
vac194
vac195
vac196
vac197
vac198
vac199
vac20
vac200
vac201
vac202
vac203
vac204
vac205
vac206
vac207
vac208
vac209
vac21
vac210
vac211
vac212
vac213
vac214
vac215
vac216
vac217
vac218
vac219
vac22
vac220
vac23
vac235
vac236
vac237
vac238
vac239
vac24
vac240
vac241
vac242
vac243
vac244
vac245
vac246
vac247
vac248
vac249
vac25
vac250
vac26
vac27
vac28
vac29
vac30
vac31
vac32
vac33
vac34
vac35
vac36
vac37
vac38
vac39
vac40
vac60
vac61
vac62
vac63
vac64
vac65
vac66
vac67
vac68
vac69
vac70
vac71
vac72
vac73
vac74
vac75
vac76
vac77
vac78
vac79
vac80
Åberg Janne
Utvalda föreningar och
0 bästa
vinnare
3 bästa
5 bästa
10 bästa
20 bästa
50 bästa
100 bästa
200 bästa
300 bästa
400 bästa
500 bästa
1000 bästa
1500 bästa
Långa föreningsnamn
Korta föreningsnamn
|
< Tävlingens ramsida
|
<< Andra tävlingar
|
Feedback
|
Sökning från resultat
|
Prova en ny version av online-tjänsten >
|
Form av resultaten:
Tabell
'Traditionell'
Mobilapparater
Press