Starting time | 5,0 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Tuomas Tala | Delta | 12:00:00 | 37:27 | ||
2. | Janne Kempas | Hiisirasti | 12:00:00 | 41:27 | ||
3. | Joakim Holmback | If Femman | 12:00:00 | 43:17 | ||
4. | Panu Heiska | Pohjankyrön Rasti | 12:00:00 | 43:55 | ||
5. | Jaakko Tervo | Pellon Ponsi | 12:00:00 | 44:35 | ||
6. | Maxim Zhurkin | Länsi-Uudenmaan Suunnistajat | RUS | 12:00:00 | 45:12 | |
7. | Matias Ericsson | 12:00:00 | 46:41 | |||
8. | Daniel Forsell | OK Raseborg | 12:00:00 | 47:35 | ||
9. | Jan Donner | OK77 | 12:00:00 | 47:37 | ||
10. | Jari Erkkilä | Hämeenlinnan Suunnistajat | 12:00:00 | 49:30 | ||
11. | Timofey Suratov | 12:00:00 | 50:32 | |||
12. | Anna Alppi | Kankaanpään Suunnistajat | 12:00:00 | 53:53 | ||
13. | Jorma Kartimo | Koskenkorvan Suunta | 12:00:00 | 54:25 | ||
14. | Kari Sillanpää | Lauttakylän Luja | 12:00:00 | 54:56 | ||
15. | Petri Kallunki | Ylivieskan Kuula | 12:00:00 | 54:58 | ||
16. | Jukka Savolainen | 12:00:00 | 55:19 | |||
17. | Katja Lahtinen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 56:11 | ||
18. | Johan Knip | IFFemman | 12:00:00 | 56:34 | ||
19. | Janne Syrjäläinen | Anttolan Urheilijat | 12:00:00 | 56:56 | ||
20. | Maija Kinni | Tampereen Pyrintö | 12:00:00 | 57:20 | ||
21. | Ville Klinga | Lahden Suunnistajat-37 | 12:00:00 | 57:54 | ||
22. | Kim Matsson | LK | 12:00:00 | 58:09 | ||
23. | Jussi Miikki | SK Vuoksi | 12:00:00 | 58:18 | ||
24. | Markus Korhonen | Tuusulan Voima-Veikot | 12:00:00 | 59:30 | ||
25. | Juho Walinen | 12:00:00 | 59:44 | |||
26. | Sini Närvä | Vehkalahden Veikot | 12:00:00 | 1:00:52 | ||
27. | Jukka Kavonen | Leppävaaran Sisu | 12:00:00 | 1:00:57 | ||
28. | Jaakko Marjanen | 12:00:00 | 1:01:39 | |||
29. | Kaija Kekäläinen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:02:05 | ||
30. | Katri Louhi | Turun Suunnistajat | 12:00:00 | 1:03:31 | ||
31. | Olli Heikkinen | Espoon Suunta | 12:00:00 | 1:03:57 | ||
32. | Paula Savolainen | Siilin Rasti | 12:00:00 | 1:04:08 | ||
33. | Yuriy Rumyantsev | RUS | 12:00:00 | 1:05:07 | ||
34. | Juha Paanila | NAVI | 12:00:00 | 1:05:19 | ||
35. | Tuula Nieminen | Rasti-Kurikka | 12:00:00 | 1:05:32 | ||
36. | Miika Tamminen | 12:00:00 | 1:05:39 | |||
37. | Seppo Väli-Klemelä | Paimion Rasti | 12:00:00 | 1:06:28 | ||
38. | Henna Salminen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:06:52 | ||
39. | Matti Tikkanen | Lohimaan Rasti | 12:00:00 | 1:07:08 | ||
40. | Jarna Savolainen | Lynx | 12:00:00 | 1:08:34 | ||
41. | Simo Kelosuo | SK Vuoksi | 12:00:00 | 1:08:38 | ||
42. | Jukka Nenonen | SK Vuoksi | 12:00:00 | 1:08:39 | ||
43. | Kim Metso | Rastihaukat | 12:00:00 | 1:08:41 | ||
44. | Rita Linko | Espoon Suunta | 12:00:00 | 1:08:51 | ||
45. | Leo Pahkin | 12:00:00 | 1:08:52 | |||
46. | Kauko Parkkinen | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | 1:09:03 | ||
47. | Sara Niemi | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | 1:09:17 | ||
48. | Anu Pursiainen | Siilin Rasti | 12:00:00 | 1:10:23 | ||
49. | Ari Honkimaa | Espoon Suunta | 12:00:00 | 1:11:22 | ||
50. | Niina Taimisto | Rasti-Nokia | 12:00:00 | 1:12:09 | ||
51. | Hanna Ruhanen | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | 1:13:25 | ||
52. | Simo Rinne | Perttelin Peikot | 12:00:00 | 1:13:47 | ||
53. | Pauli Kleemola | Pihkaniskat | 12:00:00 | 1:13:56 | ||
54. | Vasiliy Desinov | ARS | RUS | 12:00:00 | 1:14:09 | |
55. | Marika Kurri | Savon Rasti | 12:00:00 | 1:14:17 | ||
56. | Matti Laitinen | 12:00:00 | 1:14:21 | |||
57. | Vilma Lamminpää | OK Orient | 12:00:00 | 1:14:31 | ||
58. | Eeva-Kaisa Ikonen | Espoon Suunta | 12:00:00 | 1:16:32 | ||
59. | Susanna Forsell | OK Raseborg | 12:00:00 | 1:16:58 | ||
60. | Ville Jumppanen | 12:00:00 | 1:19:55 | |||
61. | Evgeniya Maslova | University if Saint-Petersburg | RUS | 12:00:00 | 1:20:37 | |
62. | Matti Kaasalainen | 12:00:00 | 1:20:47 | |||
63. | Niklas Holm | Helsingin Poliisi-Voimailijat | 12:00:00 | 1:21:08 | ||
64. | Unto Kanerva | Jyry | 12:00:00 | 1:21:24 | ||
65. | Esa Tarkiainen | Suunta-Sepot | 12:00:00 | 1:21:44 | ||
66. | Esko Oinonen | Lynx | 12:00:00 | 1:23:36 | ||
67. | Vladimir Poleshchuk | Yuventa | RUS | 12:00:00 | 1:24:03 | |
68. | Anne Koikkalainen | 12:00:00 | 1:24:09 | |||
69. | Jaana Kukkonen-Niinistö | Angelniemen Ankkuri | 12:00:00 | 1:25:16 | ||
70. | Kari Ovaskainen | IK Örnen | 12:00:00 | 1:25:27 | ||
71. | Riitta Kaasalainen | Lynx | 12:00:00 | 1:25:36 | ||
72. | Tapani Mäkinen | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | 1:25:46 | ||
73. | Mirabella Tolonen | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | 1:25:52 | ||
74. | Jorma Helin | Jyry | 12:00:00 | 1:25:56 | ||
75. | Petri Tolonen | Rajamäen Rykmentti | 12:00:00 | 1:26:18 | ||
76. | Mari Mäkelä | MS Parma | 12:00:00 | 1:27:24 | ||
77. | Kaija Korhonen | Sotkamon Jymy | 12:00:00 | 1:27:47 | ||
78. | Jonny Mandell | IF Femman | 12:00:00 | 1:28:55 | ||
79. | Irmeli Savolainen | 12:00:00 | 1:29:30 | |||
80. | Jyrki Rinta-Jouppi | Espoon Suunta | 12:00:00 | 1:30:49 | ||
81. | Johanna Pellinen | Helsingin Poliisi-Voimailijat | 12:00:00 | 1:32:07 | ||
82. | Jyrki Widenius | 12:00:00 | 1:32:53 | |||
83. | Anne Pannula | 12:00:00 | 1:33:21 | |||
84. | Ilpo Pasanen | Karkki-Rasti | 12:00:00 | 1:36:35 | ||
85. | Heli Haakana | Espoon Suunta | 12:00:00 | 1:37:07 | ||
86. | Sari Valorinta | Pirhi | 12:00:00 | 1:37:16 | ||
87. | Pirjo Saarinen | 12:00:00 | 1:37:19 | |||
88. | Risto Ilomäki | 12:00:00 | 1:38:24 | |||
89. | Igor Maximychev | RUS | 12:00:00 | 1:39:03 | ||
90. | Voitto Repo | Raja-Karjalan Suunnistajat | 12:00:00 | 1:39:25 | ||
91. | Pekka Rantala | 12:00:00 | 1:41:01 | |||
92. | Satu Sievi-Korte Merja Jasu | Hiisi/EuVe | 12:00:00 | 1:41:55 | ||
93. | Hannu Lehtimäki | Hiisirasti | 12:00:00 | 1:42:30 | ||
94. | Timo Talvitie | Keravan Urheilijat | 12:00:00 | 1:45:08 | ||
95. | Rami Niemistö | IK Örnen | 12:00:00 | 1:45:42 | ||
96. | Asta Flöjt | Kuusamon Erä-Veikot | 12:00:00 | 1:48:40 | ||
97. | Virva Paasikivi | Kangasala SK | 12:00:00 | 1:51:24 | ||
98. | Jani Honkanen | 12:00:00 | 1:52:25 | |||
99. | Vesa Hursti | Espoon Suunta | 12:00:00 | 1:54:12 | ||
100. | Pekka Vainio | 12:00:00 | 2:02:10 | |||
101. | JUhani Kirma | 12:00:00 | 2:05:24 | |||
102. | Aino Juslen | Suomi | 12:00:00 | 2:05:26 | ||
103. | Erika Tammilehto | Kouvolan Suunnistajat | 12:00:00 | 2:06:16 | ||
104. | Anna Ovsyannikova | Ilniverait | RUS | 12:00:00 | 2:12:12 | |
105. | Ilkka Mannonen | suve | 12:00:00 | 2:26:29 | ||
106. | Väinö Kurri | 12:00:00 | 2:30:08 | |||
Olli Saarinen | Delta | 12:00:00 | ||||
Susanna Forsell | OK Rasebor | 12:00:00 | ||||
J Wikström | LYNX | 12:00:00 | ||||
Tarja Turkulainen | Espoon Akilles | 12:00:00 | ||||
Jan Täppinen | OK Raseborg | 12:00:00 | ||||
Ville Laukka | Raisu Lumous | 12:00:00 | ||||
Mauri Toppari | Delta | 12:00:00 | ||||
Timo Koskinen | Valkeakosken Haka | 12:00:00 | ||||
Julius Hakkarainen | MS Parma | 12:00:00 | ||||
Mikko Ojanaho | Keminmaan Urheilijat | 12:00:00 | ||||
Eero Knuutila | 12:00:00 | |||||
Pamela Åsten | NOR | 12:00:00 | ||||
Veera Mäkitalo | Kauhajoen Karhu | 12:00:00 | ||||
Mikko Mäkitalo | Kauhajoen Karhu | 12:00:00 | ||||
Kari Sane | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | ||||
Ari Paganus | Angelniemen Ankkuri | 12:00:00 | ||||
Anna Närhi | Delta | 12:00:00 | ||||
Jarmo Koivuniemi | Someron Esa | 12:00:00 | ||||
Josefina Bäck | Ok Rasebor | 12:00:00 | ||||
Kimmo Leppänen | Hirvensalon Heitto | 12:00:00 | ||||
Tapio Mannila | Pori | 12:00:00 | ||||
Pertti Itkonen | Lapin Veikot | 12:00:00 | ||||
Petri Lindqvist | Kouvolan Suunnistajat | 12:00:00 | ||||
Jukka Kemppainen | Kajaanin Suunnistajat | 12:00:00 | ||||
Timo Muhonen | 12:00:00 | |||||
Markku Koskinen | Someron Esa | 12:00:00 | ||||
Jouko Anttila | Kauka | 12:00:00 | ||||
Matti Toivonen | Espoon Suunta | 12:00:00 | ||||
Pertti Salonen | Hauhon Sisu | 12:00:00 | ||||
Arto Pesonen | Savon Suunta | 12:00:00 | ||||
Tapio Heinonen | 12:00:00 | |||||
Satu Tala | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | ||||
Arto Peltokorpi | ESAK | 12:00:00 | ||||
Tapani Jouhi | Hiki | 12:00:00 | ||||
Jari Jokitöyrä | Ka-Ra | 12:00:00 | ||||
Iiris Laakso | Navi | 12:00:00 | ||||
Tuula Hyytiäinen | Navi | 12:00:00 | ||||
Antero Yli-Ikkelä | Akilles OK | 12:00:00 | ||||
Marika Yli-Ikkelä | Akilles OK | 12:00:00 | ||||
Erkki Välttilä | SF | 12:00:00 | ||||
Juho Matikainen | Kouvolan Suunnistajat | 12:00:00 | ||||
Marja-Liisa Salonen | Hauhon Sisu | 12:00:00 | ||||
Mikko Mäenpää | KooVee | 12:00:00 | ||||
Sari Koskinen | Hiisirasti/Vakka-Rasti | 12:00:00 | ||||
Juha Tiuraniemi | Ykv | 12:00:00 | ||||
Tiina Karjalainen | 12:00:00 | |||||
Ilkka Kohvakka | Kouvolan Suunnistajat | 12:00:00 | ||||
Sanna Keisanen | Pohjankyrön Rasti | 12:00:00 | ||||
Tapani Valonen | Karkki-Rasti | 12:00:00 | ||||
Heimo Hongisto | Loimaan Jankko | 12:00:00 | ||||
Hans-Paul Velema | Aura | 12:00:00 | ||||
Auli Hovikorpi | Hls | 12:00:00 | ||||
Teemu Pasanen | 12:00:00 | |||||
Jani Seppälä | 12:00:00 | |||||
Juho-Veikko Hytönen | Narva | 12:00:00 | ||||
Kari Mähänen | Lave | 12:00:00 | DQ | |||
Peter Ivars | If Femman | 12:00:00 | ||||
Heimo Lahti | Kangasala SK | 12:00:00 | ||||
Emma Juga | Lynx | 12:00:00 | ||||
Jouko Mäkinen | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | ||||
Vesa Pajuoja | Espoon Suunta | 12:00:00 | ||||
Lasse Kataja | 12:00:00 | |||||
Jyrki Nummela | ÄSS | 12:00:00 | ||||
Josefina Bäck | Ok Rasebor | 12:00:00 | ||||
Harri Leinikka | OK Ras | 12:00:00 | ||||
Raimo Väisänen | SK Vuoksi | 12:00:00 | ||||
Arttu Nummela | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | ||||
Hannu Kurki | Ora | 12:00:00 | ||||
Ville Koponen | Lynx | 12:00:00 | ||||
Seppo Koskinen | Jalas | 12:00:00 | ||||
Timo Salin | 12:00:00 | |||||
Pinja,Kaisla ja Hill Meronen | 12:00:00 | |||||
Jarmo Hämäläinen | KOS | 12:00:00 | ||||
Herkko Plit | Lynx | 12:00:00 | ||||
Jenni Joensuu-Partanen | Kangasala SK | 12:00:00 | ||||
Esa Juura | Kansu | 12:00:00 | ||||
Eija Sipponen | Paimion Rasti | 12:00:00 | ||||
Juha Rantala | OH | 12:00:00 | ||||
Kari Hovi | Lynx | 12:00:00 | DQ | |||
Tuula Koistinen | Vakka-Rasti | 12:00:00 | DQ | |||
Ari-Pekka Koivisto | Helsingin Suunnistajat | 12:00:00 | DQ | |||
Andrey Afanasyev | Saratov | RUS | 12:00:00 | DNF | ||
Aleksi Simola | Espoon Suunta | 12:00:00 | DNF | |||
Pentti Jauhiainen | IF Sibbo-Vargarna | 12:00:00 | ||||
P Koponen | Essu | 12:00:00 | ||||
Pekka Peltonen | Mu | 12:00:00 | ||||
Freya Böök | 12:00:00 | |||||
Veera Kortelainen | Raja-Karjalan Suunnistajat | 12:00:00 | ||||
Esko Alho | Rajm. Rykm | 12:00:00 | ||||
Tiina Rintakorpi | Kankaanpään Suunnistajat | 12:00:00 | ||||
Ossi Vuorinen | 12:00:00 | |||||
Julius Hakkarainen | MS Parma | 12:00:00 | ||||
Heikki Stenberg | 12:00:00 | |||||
Teemu Pasanen | 12:00:00 | |||||
Erkki Kallela | Hyvinkään Rasti | 12:00:00 | ||||
Pentti Jauhiainen | IF Sibbo-Vargarna | 12:00:00 | ||||
Rasmus Lillandt | OK Kristin | 12:00:00 | ||||
Veli-Matti Hanhela | 12:00:00 | |||||
Reetta Juvonen | Raja-Karjalan Suunnistajat | 12:00:00 | ||||
Jukka Koskinen | Savon Suunta | 12:00:00 | ||||
Erkki Kemppainen | Kajaanin Suunnistajat | 12:00:00 | ||||
Marttinen Jouni | Mäntsälän Urheilijat | 12:00:00 | ||||
Jukka Kärkäs | Suomusjärven Sisu | 12:00:00 | ||||
Maippi Antikainen | Tus | 12:00:00 | ||||
Hannu Tilja | Lapin Veikot | 12:00:00 | ||||
Jér“me Gleyze | FRA | 12:00:00 | ||||
Alisa Raitanen | Tuusulan Voima-Veikot | 12:00:00 | ||||
Jirli Korhonen | Kuosu | 12:00:00 | ||||
Juha Haajanen | SK Pohjan | 12:00:00 | ||||
Pentti Tervaoja | 12:00:00 | |||||
Heikki Miettinen | Hyvinkään Rasti | 12:00:00 | ||||
Anneli Miettinen | Hyvinkään Rasti | 12:00:00 | ||||
Pasi Pohjola | Lynx | 12:00:00 |