Starting time | 2,6 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Olavi Junttila | Helsingin Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 23:01 | |
2. | Heikki Rusko | Vaajakosken Terä | FIN | 12:00:00 | 23:38 | |
3. | Raimo Karvonen | Suomusjärven Sisu | FIN | 12:00:00 | 24:49 | |
4. | Aarno Hovikorpi | Hämeenlinnan Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 25:47 | |
5. | Juhani Jokinen | Maarian Mahti | FIN | 12:00:00 | 26:19 | |
6. | Tapani Rautavuo | SOC Asikkala | FIN | 12:00:00 | 26:20 | |
7. | Arvo Jonkka | Rastikarhut | FIN | 12:00:00 | 27:07 | |
8. | Marcus Ekström | Kauhavan Wisa | FIN | 12:00:00 | 27:09 | |
9. | Antti Kanerva | SK Vuoksi | FIN | 12:00:00 | 27:29 | |
10. | Erkki Kivistö | Pihkaniskat | FIN | 12:00:00 | 28:10 | |
11. | Seppo Ruuskanen | Kuopion Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 28:32 | |
12. | Pertti Havia | Maarian Mahti | FIN | 12:00:00 | 28:45 | |
13. | Seppo Tammela | Tikkakosken Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 28:53 | |
14. | Koitto Verha | Vakka-Rasti | FIN | 12:00:00 | 29:18 | |
14. | Jorma Kemppi | Navi | FIN | 12:00:00 | 29:18 | |
16. | Timo Rapakko | Suomusjärven Sisu | FIN | 12:00:00 | 30:03 | |
17. | Pentti Tiira | Lynx | FIN | 12:00:00 | 30:21 | |
18. | Pauli Korhonen | Säyneisen Salpa | FIN | 12:00:00 | 30:31 | |
19. | Toivo Pelkonen | Ylikiimingin Nuijamiehet | FIN | 12:00:00 | 30:43 | |
20. | Pertti Valtee | Helsingin Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 30:45 | |
20. | Seppo Karjalainen | Kuopion Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 30:45 | |
22. | Seppo Kettunen | Rasti-Jyry | FIN | 12:00:00 | 31:34 | |
23. | Jaakko Salo | Saarijärven Pullistus | FIN | 12:00:00 | 31:55 | |
24. | Toivo Punkero | Lahden Suunnistajat-37 | FIN | 12:00:00 | 33:17 | |
25. | Eino Pohjola | Mesikämmenet | FIN | 12:00:00 | 33:30 | |
26. | Erkki Pietiläinen | Perämeren Rasti | FIN | 12:00:00 | 34:06 | |
27. | Rauno Hedenström | Maarian Mahti | FIN | 12:00:00 | 34:55 | |
28. | Kalevi Puttonen | Itä-Päijänteen Rasti | FIN | 12:00:00 | 34:56 | |
29. | Toivo Jokikuona | RasTiimi | FIN | 12:00:00 | 35:20 | |
30. | Unto Kanerva | Rasti-Jyry | FIN | 12:00:00 | 35:21 | |
31. | Risto Sirola | Keravan Urheilijat | FIN | 12:00:00 | 35:41 | |
32. | Pentti Kamila | Laihian Luja | FIN | 12:00:00 | 36:04 | |
33. | Pentti Helminen | Jämsän Retki-Veikot | FIN | 12:00:00 | 36:17 | |
34. | Eero Lampi | Päijät-Rasti | FIN | 12:00:00 | 38:32 | |
35. | Ralf Rönn | Akilles OK | FIN | 12:00:00 | 39:44 | |
36. | Esko Jokinen | Lahden Suunnistajat-37 | FIN | 12:00:00 | 41:06 | |
37. | Kauko Tiili | Kontiolahden Urheilijat | FIN | 12:00:00 | 41:19 | |
38. | Keijo Jylhä | Jämsän Retki-Veikot | FIN | 12:00:00 | 43:03 | |
39. | Esko Tuliniemi | Pihkaniskat | FIN | 12:00:00 | 43:19 | |
40. | Matti Lehtonen | Savon Rasti | FIN | 12:00:00 | 45:41 | |
41. | Mikko Palomäki | Hyvinkään Rasti | FIN | 12:00:00 | 46:37 | |
42. | Juhani Sonkki | Paimion Rasti | FIN | 12:00:00 | 47:15 | |
43. | Jaakko Teppo | Kokkolan Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 58:40 | |
44. | Jukka Niinimäki | Hyvinkään Rasti | FIN | 12:00:00 | 1:04:11 | |
Pentti Karppinen | Hollolan Urheilijat -46 | FIN | 12:00:00 | DNF | ||
Jouko Keskinen | Rasti-Jussit | FIN | 12:00:00 | DNF | ||
Aimo Kvick | Itä-Hämeen Rasti | FIN | 12:00:00 | DNF | ||
Reijo Rytkölä | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 12:00:00 | DQ | ||
Esko Linna | Nivalan Urheilijat | FIN | 12:00:00 | DQ | ||
Seppo Sorri | Pihtiputaan Tuisku | FIN | 12:00:00 | DQ |