Starttid | 8,8 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Taisto Kemppainen | Vaalan Karhu | FIN | 12:00:00 | 46:48 | |
2. | Teuvo Lehtinen | SOC Asikkala | FIN | 12:00:00 | 48:54 | |
3. | Jorma Hyyryläinen | Juvan Urheilijat | FIN | 12:00:00 | 49:19 | |
4. | Risto Orpana | SOC Asikkala | FIN | 12:00:00 | 49:42 | |
5. | Tapani Kesti | Kuortaneen Kunto | FIN | 12:00:00 | 49:46 | |
6. | Paavo Inkinen | Rasti-Jyry | FIN | 12:00:00 | 50:16 | |
7. | Mauri Tolvanen | Leppävaaran Sisu | FIN | 12:00:00 | 52:44 | |
8. | Pertti Ahtiainen | Kalevan Rasti | FIN | 12:00:00 | 54:59 | |
9. | Leo Jokinen | Kokkolan Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 55:35 | |
10. | Ossi Lakkala | Kuopion Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 55:47 | |
11. | Pekka Pökälä | Asikkalan Raikas | FIN | 12:00:00 | 56:03 | |
12. | Mauno Hanhela | Haukiputaan Heitto | FIN | 12:00:00 | 56:43 | |
13. | Mauno Korhonen | Kuopion Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 57:50 | |
14. | Unto Virkkula | Nivalan Urheilijat | FIN | 12:00:00 | 59:08 | |
15. | Bo Johasson (U) | Sweden | SWE | 12:00:00 | 59:42 | |
16. | Aulis Hahtola | Rasti-Kurikka | FIN | 12:00:00 | 1:00:00 | |
17. | Antero Varjonen | Rajamäen Rykmentti | FIN | 12:00:00 | 1:00:29 | |
18. | Matts Engvall (U) | Sweden | SWE | 12:00:00 | 1:00:33 | |
19. | Lauri Mustonen | Suunta 2000 | FIN | 12:00:00 | 1:01:23 | |
20. | Pentti Kivelä | Hollolan Urheilijat -46 | FIN | 12:00:00 | 1:02:59 | |
21. | Viljo Kajava | Kuopion Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 1:03:06 | |
22. | Kjell Mörtberg (U) | Sweden | SWE | 12:00:00 | 1:03:35 | |
23. | Esko Taipalus | Rastiketut | FIN | 12:00:00 | 1:04:19 | |
24. | Severi Halkosaari | Nivalan Urheilijat | FIN | 12:00:00 | 1:05:38 | |
25. | Måns Åkerblom | Gamlakarleby IF | FIN | 12:00:00 | 1:05:56 | |
26. | Vesa Herttuainen | Raja-Karjalan Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 1:06:32 | |
27. | Timo Turpeinen | Juvan Urheilijat | FIN | 12:00:00 | 1:06:51 | |
28. | Jussi Köykkä | Rasti-Kurikka | FIN | 12:00:00 | 1:06:59 | |
29. | Antero Karvinen | Ounasvaaran Hiihtoseura | FIN | 12:00:00 | 1:07:01 | |
30. | Paavo Rönkkö | Espoon Suunta | FIN | 12:00:00 | 1:07:16 | |
31. | Seppo Määttä | Kemijärven Urheilijat | FIN | 12:00:00 | 1:08:04 | |
32. | Kimmo Kettunen | Säyneisen Salpa | FIN | 12:00:00 | 1:09:15 | |
33. | Frans Pått | IF Minken | FIN | 12:00:00 | 1:17:42 | |
34. | Risto Haapala | Kokkolan Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 1:19:10 | |
34. | Leo Koistinen | Vakka-Rasti | FIN | 12:00:00 | 1:19:10 | |
36. | Eero Kattilakoski | Kaustisen Pohjan-Veikot | FIN | 12:00:00 | 1:22:22 | |
37. | Ilmari Mäkilä | Espoon Suunta | FIN | 12:00:00 | 1:32:07 | |
Heikki Nurminen | Itä-Päijänteen Rasti | FIN | 12:00:00 | disk | ||
Martti Joensuu | Nivalan Urheilijat | FIN | 12:00:00 | disk | ||
Eje Andersson (U) | Sweden | FIN | 12:00:00 | disk | ||
Kalevi Tapaninaho | Oulun NMKY:n Urheilijat | FIN | 12:00:00 | ej startad |